Kaip skelbiama Floridos universiteto tinklapyje, JAV mokslininkai sukūrė muzikinį čiulptuką, kuris padės neišnešiotiems mažyliams išmokti žįsti.
Mokslininkai išsiaiškino, kad labai anksti gimę kūdikiai nesugeba koordinuoti žindimo, rijimo ir kvėpavimo judesių dėl nepakankamai išsivysčiusios nervų sistemos – dėl šios priežasties jie negali žįsti.
Muzikos terapijos profesorė Jayne Standley iš Floridos universiteto jau prieš dešimt metų sugalvojo, kaip būtų galima padėti neišnešiotiems vaikams, tačiau patentas gautas tik visai neseniai. Ji savo išradimą pavadino „Pacifier Activated Lullaby“ (PAL).
Tai elektroninis prietaisas, kuris atrodo kaip čiulptukas. Jo viduje yra garsiakalbis. Jeigu vaikutis žinda taip, kaip reikia, iš garsiakalbio pasigirsta maloni lopšinės melodija. Vaikutis ir toliau čiulpia pagal muzikos taktą.
Muzikinio čiulptuko bandymų metu paaiškėjo, kad neišnešioti naujagimiai su juo išmoksta žįsti 2,5 karto greičiau, negu be jo. Šis išradimas padeda mažyliams atsigauti penkiomis dienomis anksčiau. Turint omenyje tai, kad pastaruoju metu neišnešiotų mažylių visame pasaulyje padaugėjo kelis kartus, šis išradimas atsirado labai laiku.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai