Mylimi naminiai gyvūnai sugeba daug ką: jie gali ne tik pakelti nuotaiką, bet ir atpažinti kai kuriuos pavojingus simptomus, juos gydyti. Mokslininkai nustatė, kad šunys iš dalies gali numatyti pirmojo tipo diabeto priepuolį. Kai šeimininko cukraus lygis kraujyje tampa labai mažas, pagalbos leteną ištiesia geriausi mūsų draugai. Labai dažnai diabetu sergantys asmenys patys nesugeba laiku pastebėti artėjančio priepuolio požymių, pavyzdžiui, pakitusios eisenos, blyškumo. Jeigu nesiimama priemonių, galimas sąmonės netekimas. Kad kažkas ne taip, šunys pajunta iš odos kvapo, ir gali įspėti, jeigu to buvo specialiai išmokyti.
Vaikų, sergančių autizmu, mūsų dienomis vis daugėja, tačiau su šia problema taip pat padeda susidoroti keturkojai augintiniai. Kaip rodo tyrimai, šunys mažina nerimą ir per kelias savaites susilpnina mažojo autisto agresiją – tereikia juos specialiai apmokyti (daugiau jokių ypatingų reikalavimų nėra). Pavyzdžiui, pajutęs vaiko nerimą, šuo padeda galvą ant autisto kojų ir taip jį nuramina. Keturkojis taip pat labai praverčia, jeigu vaikas pasiklysta.
Šunys taip pat gali palengvinti gyvenimą tiems, kurie kenčia lėtinius skausmus, sukeltus, pavyzdžiui, fibromialgijos. Visų šunų kūno temperatūra yra didesnė, o šiluma slopina skausmingus pojūčius. Kitaip tariant, geresnės šildyklės turbūt nerasite. Labradorai retriveriai tampa puikiais pagalbininkais silpnaprotyste sergantiems žmonėms. Šie protingi šunys pasirūpina, kad šeimininkas laiku išgertų vaistus, pavalgytų ir eitų miegoti. Neįtikėtina, tačiau šunys netgi prieš 40 minučių pajunta artėjantį epilepsijos priepuolį, tad žmogus gali laiku išgerti vaistų. Jeigu šeimininkas serga narkolepsija (kitaip tariant, staiga užmiega), šuo gali jį pažadinti arba pakviesti pagalbą.
Komentarai (5)