Susipažinkite: tai – jūsų oda

Susipažinkite: tai – jūsų oda

Prieš pradedant kalbėti apie odos priežiūra, visų pirma reikėtų suprasti, kas yra ir iš ko susidaro mūsų oda. Kad oda būtų graži, neužtenka patepti ją kremais ir palepinti kaukėmis. Reikia žinoti, kaip oda funkcionuoja, o tuomet ir rūpintis ja bus kur kas paprasčiau.

Oda susidaro iš dviejų sluoksnių: giluminio ir paviršinio, arba kitaip dermos ir epidermio. Paviršinis epidermio sluoksnis susidaro iš kelių gyvų lastelių sluoksnių ir viršutinio negyvų ląstelių sluoksnio. Pamatiniame sluoksnyje nuolatos gaminasi naujos ląstelės, kurios pakeičia arba kitaip tariant išstumia negyvas odos ląsteles į paviršių, taigi epidermio sluoksnis nuolatos atsinaujina. Dėl šios priežasties visos merginos gali turėti gražią odą, nes visi paviršiniai odos pažeidimai anksčiau ar vėliau išnyksta keičiantis odos ląstelėms.

Paviršinio odos sluoksnio ląstelėms nereikia maitinimo, priešingai nei giluminėms ląstelėms, todėl svarbiausia užduotis rūpinantis išoriniu sluoksniu – aprūpinti jį pakankamu drėgmės kiekiu, kad jis būtų švelnus ir glotnus.

Po epidermio sluoksniu slepiasi derma, susidedanti tik iš gyvų ląstelių. Šios gyvos ląstelės reguliuoja odos tamprumą, tvirtumą ir atsparumą. Taigi klįsta tos, kurios mano, kad vien paviršinio rūpinimosi savo oda pakaks elastingumui išlaikyti. Šias ląsteles maistinėmis medžiagomis aprūpina aplink išsidėsčiusios kraujagyslės, būtent dėl šios priežasties odai labai svarbi tinkama mityba ir masažai, gerinantys kraujotaką. Pažeistas dermos sluoksnis neatsinaujina taip greitai kaip epidermis, todėl jį reikia labai saugoti.

Dermoje taip pat yra riebalų ir prakaito liaukos bei plaukai. Tikriausiai pastebėjote, kad riabiausia veido dalis yra aplink nosį, smakrą ir kaktoje. Taip yra dėl to, kad šiose vietose – daugiausia riebalų liaukų, kurios išskirdamos riebalus minkština odą.

2 psl. »

Komentarai (3)

Lukrecija 2012-06-12 01:27
mano oda visada sausa buna
as 2012-04-26 10:50
priminti nera blogai :)
Simona 2012-04-20 22:59
Pasirodo nezinojau net elementariausiu dalyku...

Ar žinote, kad...

Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų

Kitas faktas