„Sveikata.lt“ laidoje: kaip atitolinti regos pablogėjimą

„Sveikata.lt“ laidoje: kaip atitolinti regos pablogėjimą

Galbūt pastebėjote, jog reikia vis daugiau pastangų, žiūrint į daiktus, esančius arti? O gal skaitant knygą norisi ją atitolinti? Tikėtina, kad susidūrėte su presbiopija. Tai amžiaus nulemta toliaregystė, pasireiškianti apie 40-uosius – 50-uosius gyvenimo metus. Sekmadienį laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie tai, kaip atitolinti šį regėjimo nusilpimą ir ar įmanoma vėliau gyventi kokybišką, pilnavertį gyvenimą.

 

Laidos pašnekovė, gydytoja oftalmologė Vaiva Nasvytienė supažindins su ypatingais akies gebėjimais, kurie senstant prastėja: „Vyresniame amžiuje akis praranda gebėjimą fokusuoti daiktus, esančius artimu atstumu nuo mūsų. Niekada nesusimąstome, tačiau akis – ypatingas organas. Jaunystėje, kol matome visais atstumais, keičiant žvilgsnio nuotolį, akis nuolatos fokusuoja objektus, esančius toli, vidutiniu atstumu arba artimu atstumu nuo mūsų. Šis procesas vadinasi akomodacijos mechanizmu. Prisitaikymas vyksta taip greitai, jog to net nejaučiame. Esant 40-ies, kartais net anksčiau, retkarčiais pradedame jausti, kad artimi objektai tapo neryškūs. Pradžioje galime nematyti smulkaus teksto, o vėliau - nebeįskaityti ir normaliu šriftu parašytų raidžių“.

 

Kitas laidos pašnekovas, optometrijos specialistas Aivaras Daukontas teigia, jog prie presbiopijos proceso prisideda darbas su ekranais: „Čia susiduriame su dvejomis problemomis: ekrano šviesa ir ekrano nuotoliu. Prieš maždaug dešimt metų buvo nustatyta, jog nuo ekrano sklindanti šviesa, nėra tokia jau nekalta. Ekranas skleidžia daug mėlynos šviesos, daug daugiau nei saulė. Didelis jos kiekis pagreitina tinklainės ląstelių senėjimą. Na, o kalbant apie atstumą, arti esantis ekranas kelia didelį iššūkį akies gebėjimui prisitaikyti prie nuotolio. Šie du aspektai patvirtina, kad darbas su kompiuteriu iš tiesų yra kenksmingas akims“.

 

Sekmadienį, 9 val. ryte, įsijunkite laidą „Sveikata.lt“, per TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas