„Sveikata.lt“ laidoje: kaip reikėtų prižiūrėti vaikų dantis?

„Sveikata.lt“ laidoje: kaip reikėtų prižiūrėti vaikų dantis?

Su amžiumi dantimis pradedame rūpintis vis labiau, tačiau reikėtų nepamiršti, jog ir vaikų burnos sveikata yra labai svarbi, todėl šeštadienį laidoje „Sveikata.lt“ pakalbėsime apie tai, kaip reikėtų prižiūrėti vaikų dantukus.

 

Laidos pašnekovė, Kauno „Kardiolitos klinikų“ Odontologijos centro gydytoja odontologė Daiva Pociūtė teigia, jog taisyklinga vaikų dantų priežiūra yra ne tik higiena, bet ir tinkamas mitybos režimas: „tinkamas mitybos režimas yra labai svarbus norint išlaikyti sveikus vaikų dantukus. Visi puikiai žino, kad saldumynai kenkia dantims, tačiau saldumynais laiko saldainius, šokoladus, bandeles, sausainius, ledinukus. Aš labai noriu paskatinti skaityti maisto produktų etiketes ir pasižiūrėti energetines lenteles, kur parašyta, kiek cukraus yra šimte gramų produkto, nes tėvai dažnai būna suklaidinti užrašo „Be pridėtinio cukraus“. Noriu pabrėžti, kad kariesą sukeliančios bakterijos vienodai skaido tiek natūralų, tiek pridėtinį cukrų ir išskirdamos rūgštis gadina dantis“.

 

Pieniniams dantims reikalinga tokia pati priežiūra, kaip ir nuolatiniams dantims, nesvarbu, kad jie iškris: „Pieniniai dantys kartais genda dar greičiau negu nuolatiniai, todėl būtina juos kruopščiai prižiūrėti ir nelaikyti aplipdytų angliavandeniais. Mano mėgstamiausias posakis yra „Profilaktika – pats geriausias gydymas”.

 

Profilaktiką skirstau į dvi dalis: svarbiausia dalis atliekama namuose, t.y. kruopštus valymas fluorido turinčia pasta bent 2 kartus per dieną ir tinkamas mitybos režimas; kita dalis atliekama odontologo kabinete - dantys apžiūrimi, jei reikia nuvalomi, aplikuojamas didesnės koncentracijos fluoridas, parenkamos individualios burnos priežiūros priemonės namuose, atsakoma į tėvų klausimus. Visada stengiuosi tėvams parodyti praktiškai, kaip atlikti tam tikrus veiksmus, pvz. kaip savo didelėmis rankomis išvalyti mažyčius vaikų tarpdančius su siūlu“, – pasakos gydytoja.

 

Laidoje taip pat skirsime dėmesio ir mūsų odai. Artėja šiltasis metų laikas, saulė darosi kaitresnė, o kartu – ir pavojingesnė. Aptarsime šilumoje tykančius pavojus ir apsaugas nuo jų. Profesorė, medicinos mokslų daktarė Violeta Kvedarienė primena, jog odą reikia pradėti ruošti iš karto po žiemos: „Po žiemos mūsų oda būna pavargusi nuo šalčio, dažnai – išsausėjusi. Todėl norint tinkamai pasiruošti, pirmiausia reikėtų panaikinti negyvos odos sluoksnį, o tik tada pradėti drėkinti“.

 

Apie visa tai – jau šį šeštadienį, 9:30, laidoje „Sveikata.lt“, per žiūrimiausią televiziją TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas