Artėjant vasarai, kad laikas būtų dar malonesnis, laidos „Sveikata.lt“ komanda, paskutinėje sezono laidoje šeštadienį dalinsis patarimais, kaip palaikyti gerą organizmo savijautą. Kviečiame įsijungti ir pasinaudoti puikiais specialistų patarimais!
Laidos tema – periferinė neuropatija. Kiekvienas iš mūsų nors kartą gyvenime yra susidūręs su kojų ar rankų tirpimu, tačiau specialistų teigimu – jeigu tai kartojasi sistemingai, būtent tai ir gali reikšti daug rimtesnius negalavimus. Lietuvos metų vaistininkė Kristina Vaičaitienė teigia, jog periferinę neuropatiją dažniausiai sukelia lėtinės ligos: „Net 30 proc. sergančiųjų cukriniu diabetu, serga ir periferine neuropatija. Ši liga atsiranda ir esant onkologinių susirgimų gydymui“.
Kalbėsime ir apie gydymo įstaigas. Tai yra vieta, kurioje yra rūpinamasi brangiausiu mūsų turtu - sveikata. Būtent šios įstaigos per pastarąjį dešimtmetį labai stipriai pasikeitė. Šiuolaikinės gydymo įstaigos išsiskiria ir tuo jog, jose yra atliekamos plastinės chirurgijos procedūros. Tiesa, ne visada tik dėl estetinių priežasčių. Gydytojas Donatas Samsanavičius teigia, kad plastinių operacijų priežastys yra labai įvairios: „Pirma ir dažniausia priežastis yra senatviniai pakitimai. Veide atsiranda raukšlių, perteklinės odos ir žmonės norėdami atrodyti jauniau, renkasi plastines operacijas. Kita kategorija yra operacijos, kurios atliekamos dėl sveikatos priežasčių. Vienas iš dažnų atvejų – moteris po nėštumo turi prasiskyrusius raumenis, kas ne tik sukelia pilvo išsipūtimą ir pakitusią formą, bet gali atsirasti ir išvarža, vėliau pilvo skausmai. Dažniausiai Lietuvoje atliekamos operacijos yra po nėštumo pakitus kūno formoms“.
Ruošiantis vasarai „Sveikatos komanda“ taip pat dalinsis patarimais, kaip išvengti pavojų, tykančių mūsų vasarą. Profesorė Violeta Kvedarienė teigia, jog dažniausi pavojai yra apsinuodijimas maistu, vabzdžių įgėlimai, perkaitimas saulėje. Vaistininkė Sigita Korbutaitė antrina ir priduria, jog svarbu šioms situacijoms pasiruošti iš anksto, tačiau tam reikalingas nuoširdus pokalbis su vaistininku: „Kad galėtume patarti, mums būtina žinoti visas detales: kas naudos priemones – vaikas ar suaugęs, taip pat – kur tos priemonės bus naudojamos, Lietuvoje ar užsienyje“.
Nepraleiskite paskutinės „Sveikata.lt“ laidos! Jau šį šeštadienį, 9:30, per žiūrimiausią TV3 televiziją!
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai