Sveikata namuose. Kuo naudingi krienai?

Sveikata namuose. Kuo naudingi krienai?

Krienų šaknys – tai grožio ir sveikatos šaltinis. Jas galima panaudoti labai įvairiai. Netikite? Tada siūlome įsitikinti!

Ar žinojote, kad krienuose vitamino C yra daugiau nei citrinose ar apelsinuose? Jie turi ir vitaminų B1, B2, B6, PP, B9 (tiesa, mažesniais kiekiais), taip pat kalio, kalcio, geležies, vario, magnio, sieros ir fosforo. Krienai pasižymi gausybe gydomųjų savybių, pavyzdžiui:

  • Jų eteriniuose aliejuose gausu fitoncidų, padedančių kovoti su salmonelių bakterijų sukeliamomis ligomis;
  • Nedideliais kiekiais vartojami krienai gerina apetitą ir virškinimą;
  • Puiki gripo profilaktikos priemonė;
  • Yra naudingi gydant hipocidinį gastritą, tulžies pūslės veiklos sutrikimus;
  • Jais gydomas virusinis hepatitas;
  • Padeda kovoti su šlapimo pūslės akmenlige;
  • Efektyvus vaistas nuo podagros, reumato, mažakraujystės;
  • Kartu su rūgpieniu pasitelkiami kaip cukrinio diabeto ir beprasidedančios hipertonijos gydymo priemonė;
  • Krienų ir medaus mišinys gydo dilgėlinę, soborėją;
  • Pasižymi uždegimus ir infekcijas slopinančiomis savybėmis, raminamuoju poveikiu.


Naudojimas liaudies medicinoje

Nuo bronchito. Sutarkuokite 150 g krienų ir sumaišykite su 2 citrinų sultimis. Gerkite šį mišinį po 1 arbatinį šaukštelį nevalgę, stiprių kosulio priepuolių metu. Gerti reikia tol, kol visiškai pasveiksite. Laikyti šaldytuve, o prieš vartojimą šiek tiek pašildyti.

Jei kamuoja stiprus kosulys, taip pat rekomenduojama nakčiai į apsiauti kojines su krienų lapų „vidpadžiais“. Tą pačią procedūrą galima atlikti ir dieną.

Nuo gastrito ir per mažo skrandžio rūgštingumo. Prieš valgį su gabaliuku duonos suvalgykite 1 arbatinį šaukštelį tarkuotos šaknies.

Nuo dantenų uždegimo. Pasidarykite antpilą: 1 valgomąjį šaukštą tarkuotos šaknies užpilkite 1 stikline degtinės, laikykite 3 dienas, kartais supurtykite. Naudokite skalauti burną keletą kartų per dieną.

Nuo lėtinės slogos. 250 g tarkuotos šaknies sumaišykite su 2 citrinų sultimis. Gerkite po arbatinį šaukštelį likus pusvalandžiui iki valgio, 2 kartus per dieną. Vartojimo nenutraukite ir tuo atveju, jeigu pradės tekėti ašaros – viskas praeis kartu su sloga.

Nuo užkimimo. Balso stygas išgydyti padės krienų antpilas. Lazdyno riešuto dydžio gabaliuką užpilkite trečdaliu stiklinės verdančio vandens, palaukite 20 minučių ir įdėkite 2 arbatinius šaukštelius cukraus. Išgerkite per dieną, stengdamiesi šiek tiek palaikyti burnoje.

Nuo ausies uždegimo. Įlašinkite 2 lašus krienų sulčių, atskiestų tokiu pat kiekiu vandens.

Nuo šlapimo takų ligų. 1 valgomąjį šaukštą krieno košelės užpilkite stikline verdančio pieno ir laikykite šiltoje vietoje 10 minučių, kad pritrauktų, tada perkoškite ir išgerkite per dieną po kelis gurkšnelius.

Kontraindikacijos.

Krienų vartoti negalima (arba reikia vartoti itin atsargiai):

 

  • Sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligomis;
  • Sutrikus kepenų, inkstų, tulžies pūslės ir kasos veiklai;
  • Prasidėjus ūmiam vidaus organų uždegimui;
  • Hipertonijos atveju (leidžiama vartoti tik mažais kiekiais).

Komentarai (2)

Aha taip 2019-02-28 23:29
Krienas liux
Irena 2014-01-11 15:41
As žiema negyvenu be krienu labai miegstu toks skanus dalykas nes mama turejo darže valgaui visa vaikyste patinka krienas kur kai valgai bėga asariele

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas