Tikriausiai visiems žinoma, kad pirštuose ir delnuose yra gausu nervinių galūnėlių, liesdami pirštų pagalvėlėmis gauname labai daug informacijos apie aplinką. Kita vertus, pirštus ištreniruoti gan sunku - retai kada atliekame pratimus, kurie būtų skirti būtent pirštams ir delnams. Žinoma, stiprūs pirštai svarbūs nebent laipiotojams uolomis ar užsiimantiems koviniais menais.
Šiandien pristatome įdomią treniruočių ir meditacijos techniką, kurią naudojo paslaptingieji nindzės, apie 600 - uosius metus Japonijoje. Šiems kovotojams buvo svarbu turėti tvirtus pirštus, norint nulaikyti ginklus ar atlikti tam tikrus kovos veiksmus, tačiau ši pirštų mankšta turėjo ir kitą prasmę - tai meditacijos forma, padedanti sutelkti mintis, nusiraminti, ji taip pat gerina kraujotaką rankose ir suteikia žvalumo. Teisingai atliekant, susikaupus, ramiai kvėpuojant jūsų pačių pirštai veikia kaip akupuntūra, šie pratimai sumažina įtampą kaklo ir pečių srityse. Nėra tiksliai žinoma, kas nindzes išmokė šios technikos, tačiau ji primena tradicines tibetiečių mudras - meditacijas rankų judesiais, tad, matyt, Japonijos kovotojams paslaptį išdavė budistų vienuoliai.
Siūlome išmokti šią mankštą, japoniškai vadinamą Kuji In - devyni rankų surišimai. Ją tikslinga atlikti ryte, norint išsibudinti ir pradėti naują dieną ramiai ir susikaupus, o pamankštinę pirštus vakare sumažinsite įtampą, susikaupsite, jausitės ramūs, tačiau nebūsite mieguisti, tad tai puikus būdas nuvyti darbo dienos stresą ir grįžus namo dar pavakaroti su gera knyga ar mylimais šeimos nariais.
Pradėję mokytis šių pratimų pirmiausia gerai įvaldykite juos po vieną - nebandykite iškart atlikti pilno, devynių judesių derinio. Išmokę vieną, prie jo prijunkite antrąjį ir taip toliau, kol visus devynis galėsite padaryti mechaniškai, beveik negalvodami. Skirtite dėmesio abiems rankoms, kiekvienam pirštui. Kiekvieną pratimą truputį fiksuokite, tačiau nepersistenkite, čia svarbiausia teisinga technika ir sistemingi, pasikartojantys judesiai, o ne jėga.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai (3)