Mūsų dienomis preparatų, skirtų stiprinti imunitetą, galima įsigyti bet kurioje vaistinėje. Kita vertus, liaudiški receptai nepraranda savo aktualumo (ypač šiuo metų laiku). Siūlome keletą pačių efektyviausių liaudiškų receptų.
Graikinių riešutmedžių lapų antpilas. 2 valgomuosius šaukštus lapų užpilkite į termosą 0,5 l verdančio vandens, palaikykite per naktį. Išgerkite per dieną po ketvirtadalį stiklinės.
Pušų spyglių antpilas, stiprinantis organizmo atsparumą. Jums reikės 2 valgomųjų šaukštų gerai nuplautų spyglių. Užpilkite juos 1 stikline verdančio vandens, uždenkite ir pusvalandį palaukite, tada nukoškite. Prieš geriant galima įmaišyti medaus, cukraus arba kopūstų sūrymo. Gerkite po 1 stiklinę per dieną, per 2–3 kartus.
Stiprinamasis balzamas. 500 g alavijų lapų gerai nuplaukite, palaukite, kol nudžius, padėkite į šaldytuvą 5 dienoms (pastaba: augalas turi būti ne jaunesnis kaip 3 metų, prieš pjaunant lapus reikia nelaistyti 2 savaites). Sumalkite juos mėsmale (jums reikės ¾ stiklinės masės), lygiomis dalimis sumaišykite su medumi ir įpilkite 1,5 stiklinės vyno „Kagor“. Balzamas vartojamas prieš valgį, po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną.
Vitamininga vonia taip pat padeda sustiprinti imunitetą. Galite naudoti bruknių, aviečių, šaltalankių, šermukšnių arba erškėtuogių džiovintas uogas, lapus ir šakeles. Galite naudoti viską iš karto arba apsiriboti tik kai kuriais iš šių komponentų (svarbu tik tai, kad maišytumėte juos lygiomis dalimis). Užplikinkite verdančiu vandeniu, palaukite 5–10 minučių, o tada supilkite į vonią. Vietoje mišinio paprasčiau naudoti eterinius kedrų arba eukaliptų aliejus. Pabūkite vonioje 10–15 minučių – tai labai naudinga visiems, kuriems dėl peršalimo pasunkėja kvėpavimas, skauda galvą ir „laužo“ kūną. Tokios vonios didina organizmo atsparumą ligoms, gerina nuotaiką ir savijautą.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (3)