Tai, kad yra liga, vadinama cukriniu diabetu, žinoma daugeliui. Tačiau kol ji nepalietė ko nors iš artimųjų arba draugų, retas kuris rimčiau apie tai susimąsto. Tada kyla daugybė klausimų: iš kur atsirado ši liga? Ar buvo galima jos kaip nors išvengti?
Apmaudu, bet tai tiesa: kuo labiau vystosi žmonija, tuo mažiau ji saugosi. Nutrūksta ryšiai su gamta, žmogus nustoja kreipti dėmesį į tai, ką valgo ir ką geria. Gyvenimo būdas dažniausiai visiškai nesveikas, o organizmas ir psichika nuolat patiria stresą. Ar verta stebėtis, kad galiausiai organizmas nebeatlaiko, kad sutrinka jo veikla? Juk tokiomis sąlygomis galima susirgti pačiomis įvairiausiomis ligomis, įskaitant ir cukrinį diabetą.
Kas yra cukrinis diabetas ir kaip jis pasireiškia?
Cukrinis diabetas – tai medžiagų apykaitos sutrikimas organizme, kai sergančiojo kraujyje padidėja cukraus kiekis. Paprastai liga vystosi palaipsniui. Dar prieš klinikinius jos požymius ima trūkti insulino ir sumažėja audinių jautrumas jo poveikiui.
Pirmosios cukrinio diabeto apraiškos ir simptomai
Toliau besivystydama liga pažeidžia praktiškai visus organus ir organų sistemas.
Kas nutinka, jeigu dėl kokių nors priežasčių sustoja insulino gamyba arba pradedamas gaminti nevisavertis hormonas? Tokiu atveju gliukozė lieka kraujyje ir nepatenka į ląstelę. Organizmo ląstelės per prastai maitinamos, todėl stengiasi gauti cukraus kitais būdais – per kraujagyslių sieneles. Šios tampa trapios, sutrinka kraujotaka, o cukrinis diabetas komplikuojasi.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.
Kitas faktas
Komentarai (2)