Sparčiai vėstant orams, tačiau šildymo sezonui dar neprasidėjus, dažnas yra priverstas kęsti šaltį namuose. Buvimas šaltuose namuose padidina riziką susirgti, subjursta nuotaika ir sumažėja darbingumas, neišgaruoja drėgmės perteklius, tad gali įsiveisti sveikatai bei namų sienoms pavojingas pelėsis. Vieni šildosi iš rankų nepaleisdami karštos arbatos puodelio, kiti apsimuturiuoja jaukiu pledu, o treti įsijungia šildytuvą ar radiatorių. Vienas iš populiariausių ir patogiausių pasirinkimų - tepalinis radiatorius.
Tepalinis radiatorius - ekonomiškas, tylus ir saugus
Išgirdus tepalinio radiatoriaus pavadinimą gali kilti mintis apie tepalo, kaip kuro deginimą, o tai asocijuojasi su nemaloniu kvapu ir tirštais dūmais. Tokia sąsaja nėra teisinga. Tepaliniai radiatoriai yra užpildyti specialiu būdu išvalytu, aplinkai nekenksmingu tepalu, atliekančiu šilumnešio funkciją (pavyzdžiui, centrinio šildymo sistemose šilumnešis yra vanduo). Tepalinio radiatoriaus energijos šaltinis yra elektra.
Tepalinį radiatorių sudaro tuščiaviduriai metaliniai segmentai - sekcijos (įprastai nuo 5 iki 12), pripildytos tepalo. Radiatoriuje esantis kaitinimo elementas sušildo tepalą, jis pradeda judėti, įkaitina metalinę konstrukciją ir palaipsniui atiduoda šilumą aplinkai. Šis specialus tepalas įkaista lėčiau, tačiau neperkaista, net ir išjungus radiatorių ilgai išlaiko šilumą, tad tai ekonomiškas pasirinkimas.
Tepaliniai radiatoriai mėgstami ne tik dėl puikių šiluminių savybių, bet ir dėl tylumo bei saugumo. Šie radiatoriai neturi triukšmingo feno, tad juos galima įjungti tiek nakties miego metu, tiek ir dieną, kuomet norime šilumos ir ramybės. Tepaliniai radiatoriai - vieni saugiausių šildymo prietaisų. Jie neperkaista, nukritę išsijungia automatiškai.
Renkamės kokybišką tepalinį radiatorių: į ką atkreipti dėmesį?
Kokybiškos buitinės technikos „Standart“ specialistų teigimu, renkantis kokybišką tepalinį radiatorių reikėtų, visų pirma, atkreipti dėmesį į jo galią - būtent ji lemia, kokio dydžio patalpą šildytuvas sušildys efektyviai. 100 vatų pakanka 1 kvadratiniam metrui, tačiau, žinoma, tai priklauso ir nuo lubų aukščio, aukšto, kuriame yra būstas, patalpose esančių langų skaičiaus, jų dydžio bei sandarumo, sienų storio ir kt.
Taip pat įvertinkite papildomas radiatoriaus funkcijas - apsaugą nuo perkaitimo, automatinį išsijungimą nuvirtus, šilumos nustatymo parinktis ir jų valdymą, laikmatį, termostatą. Tepaliniai radiatoriai, lyginant su kitais šildymo prietaisais, ganėtinai sunkūs, tad atsižvelkite ir į radiatoriaus svorį, tai, ar jis turi ratukus ar rankenas patogesniam perkėlimui į kitą patalpą. Net ir atlikus visus „namų darbus“ bei išsirinkus, atrodytų, mūsų lūkesčius tenkinantį bei tikrai kokybišką prietaisą, kartais susiduriame su gamybiniu broku, įvairiais smulkiais gedimais. Ilga prietaisui suteikiama garantija - taip pat svarbi detalė, kurios neturėtumėte pamiršti.
Buitinės technikos „Standart“ specialistai siūlo atkreipti dėmesį į dailaus dizaino tepalinį radiatorių „LH27E-0820“. Šis radiatorius turi 8 sekcijas, reguliuojamą termostatą ir tris šilumos nustatymo parinktis. Juo labai patogu naudotis visuose namų kambariuose, prietaisas valdomas pulteliu, o ratukai padės šildymu mėgautis ten, kur norite. Išėję ir palikę įjungtą radiatorių tikrai nesijaudinsite - „Standart“ radiatorius „LH27E-0820“ turi apsaugos nuo perkaitimo sistemą, nuvirtęs išsijungia automatiškai. „Standart“ tepaliniam radiatoriui „LH27E-0820“ suteikiama dvejų metų garantija.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.
Kitas faktas
Komentarai