TOP 5 patarimai, kaip paruošti sveikatą rudeniui

TOP 5 patarimai, kaip paruošti sveikatą rudeniui
@ Shutterstock

Rudeniui prasidėjus, reikia paruošti kūną, kad išvengtume įvairių negalavimų, galinčių atsirasti dėl vėstančių orų. Ruduo – tai puikus metas stebėti savo sveikatos būklę, išmokti atpažinti kūno siunčiamus ženklus, kuomet jis pradeda sirgti, bei atrasti naujus būdus, kaip išlaikyti puikią sveikatą ir užsigrūdinti.

 

Šie keli patarimai leis ne tik paruošti, sustiprinti sveikatą rudenio metu, bet ir suteiks galimybę labiau mėgautis šaltuoju sezonu:

 

  1. Užkirskite kelią rudeninėms alergijoms. Didžiausias rudenines alergijas sukelia astrinis augalas – ambrozija. Nors jo žiedadulkės pradeda sklisti vėsiomis naktimis ir šiltomis rugpjūčio dienomis, tačiau jos gali išlikti iki pat rugsėjo ir net spalio mėnesių. Apie 75 proc. žmonių, turinčių pavasarinių alergijų, turi taip pat rudeninę alergiją ambrozijų žiedadulkėms. Stenkitės vengti tabako gaminių vartojimo, nes jis paprastai sustiprina sezoninių alergijų reakcijas, taip pat valgykite kuo daugiau vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų. Aktyvesnis laisvalaikis, sportas ar lengva mankšta, taip pat palengvina alergijas. Jeigu jums pasireiškė itin sunki alergija, kreipkitės į gydytoją. Galite išbandyti akupunktūros masažą, kuris yra ganėtinai veiksminga priemonė, siekiant įveikti ar palengvinti mažesnes ar stipresnes sezonines alergijas.

     

  2. Sportuokite, kad įveiktumėte sezoninį nuovargį. Rytinė sporto treniruotė puikiai nuteikia visai rudeniškai dienai, suteikia žvalumo ir jėgų. Stenkitės kuo daugiau praleisti laiko lauke: dirbkite sode, grėbkite lapus, rinkite daržovių ir vaisių derlių, eikite grybauti. Bet kokios veiklos lauke yra naudingos ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Kuomet trumpėja dienos, trūksta šviesos, todėl jaučiamas energijos stygius, o štai kiekvieną dieną atliekamos, kad ir lengvos, bet reguliarios treniruotės ar lauko darbai, sustiprins imunitetą, pakels bendrą tonusą.

     

  3. Naudokite natūraliai imunitetą stiprinančius produktus. Paruoškite savo kūną prieš prasidedant gripo sezonui, stenkitės naudoti kuo daugiau: šakniavaisių, kriaušių, ridikėlių, svogūnų, česnakų, baltųjų pupelių, žiedinių kopūstų, ropių. Baltame maiste yra daug alicino, kuris mažina cukraus kiekį kraujyje ir pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Rudenį taip pat patariama vartoti daugiau moliūgų, apelsinų, morkų, citrinų, nes tai – produktai, kurie stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui prisitaikyti prie vėsesnių orų.

     

  4. Vis dar saugokite odą nuo tiesioginių saulės spindulių. Saulė išlieka vis dar aktyvi ir rudenį, todėl itin svarbu ne tik šiltesnėmis rudens dienomis, bet ir tuomet, kaip apsiniaukę ir vėsu, saugoti kūną nuo tiesioginių saulės spindulių, nebūti per ilgai saulėje, o jeigu tenka – naudoti apsauginį kremą, kuris apsaugo odą nuo ankstyvo senėjimo ir odos vėžio.

     

  5. Neužkandžiaukite, kai jaučiate blogas emocijas. Rudenį ypač lengva priaugti svorio, kuomet pradeda kamuoti lengva ar stipresnės rudeninė sezoninė depresija – griebiamasi daugeliui skanaus, bet nesveiko maisto: bulvių traškučių, bandelių, alkoholio, saldainių, ir t.t. Nors daugeliui atvėsę ir apniukę orai sukelia nemalonius jausmus ir paniurusią nuotaiką, dėl ko norisi ją kuo greičiau pasikelti skaniu maistu, derėtų sutramdyti šiuos savo sveikatai visai nenaudingus įnorius. Stenkitės rinktis kuo sveikesnį maistą, o jeigu jau daugiau pavalgėte, eikite pasivaikščioti, intensyviau judėkite. Esant blogai nuotaikai, geriau pasikalbėkite su bendraminčiais ar užrašykite savo mintis, o ne griebkitės bet kokio maisto, nuo kurio greitai galima priaugti papildomų nereikalingų kilogramų, o pastarieji niūrios nuotaikos tikrai nepraskaidrins.

     

Komentarai

Ar žinote, kad...

Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo

Kitas faktas