„Pamenu, kai dar prieš 4–5 metus grupinėse treniruotėse pamatyti vaikiną buvo išties retas vaizdas. Merginos lankė lėtesnio tempo treniruotes ir retai salę palikdavo sukaitusiais, raudonais veidais. Evoliucionavo įvaizdis – žmonės laisvėja, jiems mažiau rūpi įvaizdis“, – džiaugiasi grupinių treniruočių treneris Mantas Garlauskas. Tiesa, dabar išryškėjo nauja problema – žmonės gėdijasi pripažinti kažko nežiną ir geriau dvejus metus klaidingai darys tą patį pratimą, nei prieis pakalbinti trenerį. O situacijai pakeisti pakanka vos 21 dienos.
Salėje klysta ne tik naujokai
Jau penkerius metus dirbantis treneriu M. Garlauskas vis dar mato grupinėse treniruotėse žmones, darančius tas pačias klaidas. „Pataisai, bet žiūrėk, kitą savaitę vėl pritūpimas daromas netaisyklingai“, – sako jis. Blogai atliekami pratimai ne tik apsunkina treniruotę, greičiau pavargstama, bet ir daroma reali žala organizmui, sąnariams, tad nereikia nė mėnesio, kad žmogus imtų skųstis skausmais.
„Dažniausiai dėl to kaltinami treneriai, nepagalvojant – kad netaisyklingai atkartojame pratimus. Kita vertus, ne visi turi galimybę lankytis pas asmeninius trenerius. Visada norėjau, kad būtų programa, kuri suteiktų žmonėms ne tik praktikos, bet ir žinių, atliekant bent dažniausių pratimų pagrindus. Juos vėliau jau galima atkartoti grupinėse treniruotėse ar individualiai sporto salėje“, – pasakojo pašnekovas, pristatydamas „Impuls“ naujieną – sporto akademiją, kurioje per 4 savaites (8 treniruotes) visi esami klubo klientai gali nemokamai susipažinti su sporto klubo aplinka, sporto pagrindais: skirtingais treniruočių tipais, mityba, bendra sporto teorija.
Sportas suteikė drąsos ir pakeitė gyvenimo būdą
Tuo jau įsitikino ir Vilniuje sportuojanti Raimonda Marcinkevičiūtė. Į akademiją mergina užsirašė norėdama pasitikrinti, ar pakankamai žinanti apie treniruotes, apie mitybą, apie taisyklingą laikyseną bei pratimų atlikimą.
„Sporto salė ir treniruokliai prieš sporto akademiją buvo tarsi nežinoma planeta, nes nesuprasdavau, kaip taisyklingai sportuoti, kokį treniruoklį imti ir kurie raumenys dirba. Dabar į treniruotes stengiuosi atvykti bent du kartus per savaitę, nes dirbu sėdimą darbą. Renkuosi grupines treniruotes, nes efektyviau pasportuoju, patinka trenerių dėmesys, kai prieina ir pataria, kaip geriau atlikti pratimą“, – kalbėjo ji.
Didžiausias iššūkis jai buvo pripažinti, kad jos kūnas yra išties silpnas, o tada jau sekė motyvuoti žingsniai kūno stiprinimo link. Po keturių savaičių pašnekovė ne tik labiau pasitikėjo savimi, bet ir džiaugėsi geresne savijauta.
„Pradėjusi sportuoti kardinaliai sumažinau cukraus vartojimą, pradėjau keisti mitybos įpročius, su trenerės patarimais atradau skanius ir sveikus maisto produktus. Manau, visi susirūpinę savo gyvensena turėtų nepabijoti ir kreiptis į profesionalius trenerius, kurie padėtų pamilti judėjimą ir ugdytų sveikus įpročius“, – ragino R. Marcinkevičiūtė.
Mergina tikina, kad po vieno intensyvaus sporto mėnesio jį sportą prisijaukino ir jau negali įsivaizduoti savo gyvenimo be jo.
„Kūnas pats prašosi fizinio krūvio ir noras judėti išaugo. Motyvacijos atsirado daugiau, nes atsirado sporto rutina ir tam tikromis dienomis patogiu laiku susidėjau pamėgtas treniruotes. Man patinka sportu mėgautis po darbo dienos. Įsitikinau, kad judėjimas yra malonioji kasdienybės dalis ir sveika gyvensena nėra aukštoji matematika“, – sakė ji.
Pašnekovė savo istorija sako pasidalinusi tam, kad parodytų, jog nėra sudėtinga sportuoti ir tai daryti su džiaugsmu – tereikia įžengti į sporto salę, pasikalbėti su treneriu, paklausti, ar teisingai darote pratimus, o tada judėti į priekį jau motyvuos ne kiti žmonės, o jūsų kūno ir savijautos pokyčiai.
Pokyčius žada jau po 3 savaičių
Kaip vieną esminių klaidų, atbaidančių žmones nuo sporto, treneris įvardija per didelius sau iškeltus tikslus.
Naujai atėję žmonės dažnai užsibrėžia per didelius tikslus, o nepavykus įgyvendinti, palūžtame ir spjauname į sportą – esą tai neveikia, čia ne man. Kad ir koks būtų mūsų tikslas – svorio metimas ar jėgos, ištvermės didinimas – jo reikia siekti mažais žingsniais, kad būtų save kuo apdovanoti. Nenorėkite iškart pusę maratono nubėgt ar per mėnesį dešimt kilogramų numest“, – patarė pašnekovas.
Akademijoje treneriai paaiškina, kokia treniruočių rūšis padėtų žmogui pasiekti jo tikslus, o tada tai parodo ir praktiškai. Tokiu būdu žmogus gali objektyviai nuspręsti, ar jam tinka toks formatas – juk retas turi laiko po darbų išmėginti visas treniruotes ir tada pasirinkti geriausią. O kur dar baimė paklausti, kam skirti tie visi įmantriai atrodantys treniruokliai bei baimė, kaip jie atrodo iš šono.
Praktika rodo, kad įgiję žinių akademijoje lankytojai čia nesustoja ir tęsia sportą. M. Garlausko teigimu, vos trijų savaičių pakanka šiam sporto įpročiui sukurti.
„Tereikia 21 dienos ir nebebijosime sporto, būsime įpratę laukti treniruotės, organizmas ir psichologija prisitaikys prie naujos gyvensenos. O po keturių savaičių, atlankius akademijos aštuonias treniruotes, galutinai įtvirtinsime poreikį sportuoti bent dukart per savaitę – čia nieko nėra sudėtingo. Nėra tokio dalyko kaip „neturiu laiko“, yra tik „ne tie prioritetai““, – paaiškino treneris.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai