Greta namų augantys šermukšniai – gana įprastas reginys: juk nuo seno šie medžiai buvo laikomi šeimos ramybės ir meilės simboliu, be to, pasižymi gausybe naudingų savybių.
Gydymui naudojamos ne tik šermukšnių uogos, bet ir žiedai, lapai, šakelės ir net žievė. Uogos valgomos neapdorotos, iš jų galima virti specifinio skonio labai naudingą uogienę, kompotus, spausti sultis, gaminti likerį, actą ir girą.
Trumpai apie šermukšnių savybes:
-
Šermukšniai – puiki avitaminozės gydymo priemonė.
-
Karotino turi daugiau nei kai kurios morkų rūšys, todėl yra naudingi kovojant su daugeliu akių ligų, teigiamai veikia regėjimą.
-
Lapai ir žiedai pasižymi diuretiniu poveikiu.
-
Po sunkios operacijos rekomenduojama gerti šermukšnių nuovirą – jis padeda organizmui greičiau atgauti jėgas: 15 g lapų ir uogų užpilkite 1 stikline karšto vandens ir pavirkite ant silpnos ugnies 10 minučių, palikite pritraukti 2 valandoms ir gerkite po 2 valgomuosius šaukštus 2–3 kartus per dieną.
-
Šermukšniuose gausu pektinų, mažinančių dujų kaupimąsi žarnyne ir padedančių iš organizmo pašalinti toksinus.
-
Nuo gastrito ir per mažo skrandžio rūgštingumo labai padeda toks receptas: 20 g džiovintų uogų užpilkite stikline verdančio vandens ir palikite pritraukti 4 valandoms. Gerkite po 0,5 stiklinės 2–3 kartus per dieną prieš valgį.
-
Šermukšniais gydomos širdies ligos. Rekomenduojama naudoti šviežias uogas, iš jų gamintas uogienes ir sultis.
-
Švieži sutrinti lapai naikina grybelius (galima uždėti ant pažeistų vietų ir apibintuoti).
-
Šviežiai spaustos sultys mažina sergančiųjų ateroskleroze cholesterolio lygį kraujyje.
-
Iš uogų išgautas aliejus gerai gydo žaizdas ir opas, neleidžia susidaryti labai grubiems randams.
Tai svarbu: uogų nepatartina vartoti jų netoleruojantiems žmonėms, taip pat tiems, kurie linkę viduriuoti. Prieš gydantis savarankiškai, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, kad jis nurodytų, kokių dozių jums reikia.
Komentarai (1)