Refrakcijos sutrikimai – itin dažna problema. 2020 metų Higienos instituto duomenimis, trumparegystės diagnozė patvirtinta daugiau nei 50 tūkst. gyventojų. Ne paslaptis, jog su šiuo sutrikimu susidūrę žmonės yra linkę susitaikyti ir prie jo priprasti. Šeštadienį laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie tai, ar tikrai visą likusį gyvenimą turime nešioti akinius.
Studijoje viešėjusi LSMU ligoninės Kauno Klinikų gydytoja oftalmologė Indrė Matulevičiūtė teigė, jog refrakcijos ydų atsiradimui, amžius ne visada yra svarus veiksnys: „Kai gimsta, visi žmonės būna toliaregiai. Su amžiumi ši toliaregystė mažėja ir dažniausiai mokykliniame amžiuje jau pasireiškia dažniausia refrakcijos ydų grupė – trumparegystė. Šios ligos priežastys ir veiksniai yra daugialypiai ir įvairūs. Jei tėvai ar seneliai nešioja akinius dėl trumparegystės, labai tikėtina, kad vaikui ši yda irgi pasireikš. Tačiau daug lemia ir aplinkos veiksniai, tokie kaip ilgas darbas iš arti ar nuotolinis mokymas“.
Nors su trumparegyste susiduria dažnas, tai nereiškia, jog visą likusį gyvenimą jums reikės nešioti akinius. Kita laidos pašnekovė Gabija Jančiauskaitė džiaugiasi sėkminga pažintimi su gydytoja Indre. Dėka inovatyvios operacijos, pacientė šiandien gali džiaugtis puikia rega. Galbūt galėtumėte džiaugtis ir jūs? Šeštadienį, 9:30 val., įsijunkite laidą „Sveikata.lt“ ir sužinokite, kaip pagerinti savo gyvenimo kokybę.
Laida „Sveikata.lt“ – kiekvieną šeštadienį, 9 val. 30 min, per žiūrimiausią televiziją TV3!
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai