Ūminis apendicitas – tai problema, kuri paprastai sprendžiama chirurginiu būdu. Vis dėlto galima ir kita išeitis – Jeanette Hansson iš Švedijos kartu su kolegomis nustatė, kad daugeliu atvejų gydymas antibiotikais niekuo nenusileidžia operacijoms.
Tokios išvados padarytos remiantis dviejų klinikinių tyrimų rezultatais. Pirmajame darbe Jeanette lygino chirurginių operacijų ir antibiotikų poveikį, antrajame – aprašė, kaip antibiotikais buvo gydomi pacientai, patekę į ligoninę dėl ūminio apendicito.
Rezultatai parodė, kad gydymas antibiotikais buvo toks pat efektyvus, kaip ir chirurginės intervencijos. Tiesa, kai kurie tiriamieji jautėsi taip blogai, kad operaciją daryti vis dėlto teko, tačiau 80 % tų, kurie vartojo antibiotikus, visiškai pasveiko ir be jos.
Taip pat paaiškėjo, kad pacientams, vartojusiems antibiotikus, komplikacijų tikimybė buvo mažesnė, lyginant su tais, kuriems buvo atlikta operacija. Recidyvo rizika per artimiausius 12 mėnesių sudarė 10–15 %. Tyrėjai tikisi, kad ji ir toliau išliks minimali, bet nori patikrinti, ar atsinaujinimo atveju antibiotikai būtų taip pat veiksmingi.
Išeitų, kad antibiotikai ateityje galėtų būti naudojami kaip chirurginių operacijų alternatyva suaugusiesiems. Savaime suprantama, iš pradžių įvertinus recidyvo riziką.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai (1)