Žvairos akys ne tik negražiai atrodo. Tai – ir fiziniai nepatogumai, nes žvairuojant dingsta erdvinis, trimatis regėjimas, be to žvairumas gali sukelti ir tiesioginius regėjimo sutrikimus. Statistikos duomenimis žvairuoja maždaug 3-4% vaikų.
Kada atsiranda žvairumas? Žvairumas atsiranda tuomet, kai akį judinantys raumenys veikia nedarniai. Šie raumenys gali būti tiesiog neteisingai prisitvirtinę arba paralyžiuoti. Žvairumas gali būti skirstomas į kelias rūšis: kuomet abi akys krypsta į nosies pusę, tai vadinama konvergentiniu žvairumu arba ezotropija; kuomet akys krypsta į smilkinį, tai – divergentinis žvairumas arba egzotropija; kuomet žvairumas vertikalus, - akys būna lygiagrečios, tačiau nukrypsta pradėjus žiūrėti aukštyn arba į šoną.
Dažniausia žvairumo rūšis – akomodacinė ezotropija. Akys krypti į nosies pusę pradeda 1,5-4 metų amžiaus vaikams. Neretai žvairuoti pradeda tolregiai vaikai, kurie turi stipriai fokusuoti (akomoduoti), kad ryškiai matytų. Ši žvairumo rūšis gydoma pliusiniais akiniais. Jei jie nepadeda, tuomet galima opercija. Kuomet žvairumas pasireiškia ne dėl tolregystės, akiniai padėti negali, taigi tenka daryti operaciją.
Yra ir dar viena žvairumo rūšis – paralyžinis žvairumas. Tokiais atvejais vienas ar net visi akį judinantys raumenys yra tiesiog neveiksnūs. Deja, operacijos negali atstatyti pažeisto raumens funkcijų, tačiau vizualiai padeda: akys tampa tiesesnės, panaikinamas ar tiesiog susilpninamas dvejinimasis.
Naudingi patarimai
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai