Gydytojai teigia, kad pastarąjį dešimtmetį problemų su žarnynu skaičius gerokai išaugo, o nuo vidurių užkietėjimo kenčia ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir vis daugiau vaikų.
Diagnozuoti vidurių užkietėjimą vaikui nėra itin paprasta, o ir gydymas gana komplikuotas. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais vaikai tuštinasi nuo 1 karto per dvi paras iki 6-7 kartų per dieną. Šiuo atveju kalbame apie krūtimi maitinamus mažylius. Vaikai nuo trijų metu tuštinasi nuo 3 kartų per dieną iki 3 kartų per savaitę. Kaip supratote, tuštinimosi norma paprasčiausiai neegzistuoja, todėl gydytojams sunku suprasti, ar iš tiesų iškilo žarnyno problemų.
Įprastai tuštinimosi problemos kyla dėl funkcinio pobūdžio priežasčių. Kelių dienų ar mėnesių kūdikiui vidurių užkietėjimą gali sukelti paprasčiausias nemokėjimas valdyti savo dubens raumenų. Kadangi žarnyno peristaltika (ritmingas žarnų sienelių susitraukinėjimas) nėra pilnai susiformavusi, tuštinimasis gali būti komplikuotas. Tačiau ši problema aktuali tik pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.
Vidurių užkietėjimo priežastimi gali tapti maitinimas mišinukais. Motinos pienu maitinamiems kūdikiams vidurių užkietėjimas pasireiškia labai retai, nes mamos pienas lengvai virškinamas. Be to, tokių kūdikių žarnyne yra daugiau hormono motilino, kuris skatina žarnyno peristaltiką. Pradėjus maitinti vaiką nauju maistu, pavyzdžiui, kietais produktais, gali prireikti laiko, kol organizmas pripras tą maistą apdoroti ir pašalinti.
Jei vaikui suėjo metukai, vidurių užkietėjimo priežastimi gali tapti paties vaiko pastangos sulaikyti tuštinimąsi, nes jis tiesiog nenori sėstis ant puoduko. Dažniausiai taip nutinka tuomet, kai tėvai per anksti bando įpratinti vaiką higienos įgūdžių ir baudžia, jei tai jam nepavyksta. Tuštinimasis vaikui neturėtų kelti neigiamų emocijų.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai (4)