Laiku surinkti ir tinkamai paruošti augalai – puikūs fitopreparatai, kuriais galima gydyti įvairias ligas. Svarbiausia – žinoti ką rinkti ir kaip pasinaudoti pačios gamtos siūlomomis gėrybėmis.
Surinktus augalus galima panaudoti devjopai: vidiniam gydymui ir išoriniam gydymui. Vidiniam gydymui dažniausiai gaminami antpilai, trinti augalų milteliai, šviežios sultys ar nuovirai, o išoriniam gydymui iš vaistažolių dažniausiai gaminamos vonelės ar kompresai.
Natūraliai gamtoje augančiose vaistažolėse veikliosios medžiagos yra mažiau koncentruotos, todėl rečiau sukelia natūralų organizmo pasipriešinimą, dažniausiai pasireiškiantį įvairiomis alergijomis. Be to, augaluose esama ne tik veikliųjų, bet ir pagalbinių medžiagų, kurios visų pirma padeda geriau absorbuotis pagrindinėms medžiagoms, tačiau tuo pačiu sugeba savarankiškai teigiamai veikti kai kuriuos organus.
Vaistiniai augalai puikiai tinka vyresnio amžiaus žmonėms ir vaikams, nes būtent šios dvi grupės yra jautresnės sintetiniams cheminiams junginiams. Tačiau stiprinti imunitetą tokiu natūraliu būdu patariama visiems be išimties. Žinoma, prieš tai tinkamai paruošus vaistažoles.
Kad augalai taptų vaistu, reikia žinoti kada juos rinkti ir kaip džiovinti, nes netinkamai laikomos vaistažolės gali tapti nuodu. Džiūdamos vaistažoės keičiaisi, taigi natūralu, kad būtina parinkti tinkamą drėgmę, šilumą, vėdinimą ir net indą, kuriame augalai bus laikomi. Blogai laikomos ir džiovinamos vaistažolės praranda savo biologiškai aktyvias medžiagas, taigi netenka vertės.
Prieš renkant augalus, reikėtų pasidomėti, koks yra augalo susiformavimo laikotarpis, bei kokios augalo vegetacijos fazės, nes tik tokiu būdu bus galima nustatyti, kada augalas sukaupia daugiausiai biologiškai veiklių junginių. Be to, skinti augalus galima tik tose teritorijose, kuriose nenaudojami jokie cheminiai preparatai.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (4)