Vargina deginimo pojūtis ir perštėjimas šlapinantis? Atkurkite normalų šlapimo pH!

Vargina deginimo pojūtis ir perštėjimas šlapinantis? Atkurkite normalų šlapimo pH!

Šlapimo takų infekcijos – vienos dažniausiai pasitaikančių urologinių ligų, kuriomis dėl anatominių ypatybių dvigubai dažniau serga moterys nei vyrai. Ką apie šias infekcijas reikia žinoti ir kaip sau padėti, jeigu jus vargina nemalonūs simptomai?

 

Pagrindinės šlapimo takų infekcijų (ŠTI) priežastys

 

Dažniausiai šlapimo takų infekcijas sukelia E. coli bakterijos. Taip pat žinomi kiti ŠTI riziką didinantys veiksniai (pvz., šlapimo pūslės kateteris, nusilpusi imuninė sistema). Polinkį sirgti infekcijomis padidina ir šlapimo užsistovėjimas, kai dėl kokių nors priežasčių sunku ištuštinti šlapimo pūslę, nes užsistovėjusiame šlapime patogeninėms bakterijoms daugintis yra gerokai lengviau.

 

Daugeliu atvejų infekciją sukelia į šlapimo takus patekusios bakterijos, tačiau, remiantis praktiniais stebėjimais, be šios pagrindinės priežasties, diskomforto jausmą taip pat gali padidinti padidėjęs šlapimo rūgštingumas.

 

Šlapimo pH ir simptomai, pažįstami beveik kiekvienai

 

Šlapimo pH yra labai svarbus veiksnys, turintis įtakos šlapimo takų sienelių atsparumui patogenams. Sveikų žmonių šlapimo pH svyruoja nuo 4,6 iki 8; dažniausiai jis būna 5,5–6,5. 7 pH laikomas neutraliu. Jei pH yra mažesnis, toks šlapimas vadinamas rūgštiniu, o jei pH yra didesnis – šarminiu.

 

Normalus pH gali padėti užkirsti kelią šlapimo takų infekcijai. Jei šlapimo pH parūgštėja, išauga bakterijų infekcijų rizika, juntamas deginimas ar perštėjimas šlapinantis, vargina dažnas šlapinimasis (nors pasišlapinama tik keliais lašais), skausmas apatinėje pilvo dalyje, karščiavimas, drebulys. Kita vertus, perštėjimą ir deginimą gali sukelti pats rūgštus šlapimas, (nors šiuo požiūriu ekspertų nuomonės vis dar skiriasi). Su šiais nemaloniais simptomais bent kartą gyvenime susiduria 80 proc. moterų.

 

Kaip sušvelninti nemalonius pojūčius?

 

Kovojant su šlapimo takų infekcijomis, paprastai skiriamas 3–5 dienų gydymas antibiotikais. Antibiotikai įveikia infekcijas ir kelioms dienoms palengvina simptomus, tačiau vartojant šiuos vaistus pakartotinai arba ilgą laiką gali kilti pavojus, kad infekcija taps jiems atspari ir organizmui bus dar pavojingesnė.

 

Todėl tyrėjai jau seniai aiškinasi, kokios papildomai vartojamos priemonės galėtų sustiprintų antibiotikų poveikį. Paprastai mokslininkai nevienareikšmiškai vertina alternatyvius gydymo metodus, tačiau neabejotina, kad kai kurios nuo seno vartojamos vaistažolės turi teigiamą poveikį sveikatai. Viena tokių vaistažolių yra paprastoji rykštenė (Solidago Virgaurea). Tradiciškai paprastoji rykštenė vertinama dėl to, kad padeda išplauti šlapimo takus, neleisdama ten likti bakterijoms ir sukelti infekciją.

 

Kyla klausimas, ar galima sušvelninti šlapimo takų infekcijos sukeltus simptomus normalizuojant šlapimo pH. Patirtis rodo, kad neutralizavus šlapimo pH, galima pagerinti pirmuosius ŠTI simptomus pajutusių asmenų savijautą, sumažinti deginimo ar perštėjimo pojūtį šlapinantis.

Komentarai (2)

Vaclava 2023-10-29 18:30
Perštėjimas, deginimas šlapinantis. Skausmas kairėje pusėje. Ką daryti???
Daiva 2021-05-25 04:39
Ką daryti . Kai slapinuosi ir deginimas yra. Ir kairėje sone skauda. Gimda isoperuota. Tik kiausides yra. Ačiū už informacija

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas