Nors atšilus orams labiausiai erzina odos sausumas, sudirgimas ir pleiskanojimas, prisideda ir naujų rūpesčių. Kiekviena dailiosios lyties griebiasi visų būtiniausių priemonių odos būklei pagerinti, tačiau ne visuomet teisingų. Gydytoja dermatologė pateikia penkis populiariausius mitus apie veido odos priežiūrą pavasario metu ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą pasirodžius skaistesnei saulei.
„Kiekvieną pavasarį pastebime ženkliai išaugusį pacienčių skaičių, kurios kreipiasi dėl atsiradusių įvairių odos problemų. Tiesa, pavasaris yra tikras išbandymų metas veido odai, o priežastys yra dvi: išryškėję žiemos padariniai ir suaktyvėjusi pavasario saulė. Praktika parodo, kad daugelis moterų pirmąsias odos problemas bando spręsti pačios, tačiau ne visuomet teisingai. Juk netinkama veido odos priežiūra gali būti ne tik neveiksminga, bet ir pakenkti odai. Išklausę moterų skundus ir sužinoję, kokiais metodais anksčiau bandė padėti savo odai, mes, dermatologai, dažnai griebiamės už galvos ir skubame paaiškinti, kokios priemonės yra naudingos ir kurios tėra išgalvoti mitai“, - tvirtina klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian.
1 mitas: pavasarį nebūtina saugoti veido odos nuo saulės
Nors pavasarį saulė nėra tokia aktyvi ir pavojinga kaip vasarą, tačiau nudegti saulėje galima jau pirmomis šiltomis kovo-balandžio dienomis. „Jeigu lauke ketinama praleisti daugiau laiko, rekomenduojama naudoti kremus nuo saulės su atitinkama apsauga (SPF 15-20-30); keliaujant į šiltus kraštus vertėtų rinktis kremus, apsaugančius nuo kaitresnės saulės (SPF 30-50). Visoms moterims noriu priminti, kad ir vėsiu arba debesuotu oru saulės spinduliai pasiekia žemę, todėl šiltuoju metų laiku apsauga yra reikalinga beveik visada“, - teigia R. Petrosian.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.
Kitas faktas
Komentarai