Bene kiekvienam yra tekę patirti mažesnių ar didesnių virškinimo negalavimų. Kartais jie praeina savaime ir beveik nepastebimai, kartais užsitęsia ir pradeda varginti, o kartais prireikia ir skubios medikų apžiūros.
Pasaulyje yra daugybė žmonių, kurie lėtinius virškinimo sutrikimus priima kaip savo gyvenimo dalį. Jiems normalu, kad nevirškinimo jausmas, sunkumas skrandyje, pilvo raižymas, pūtimas ir skausmas bei vidurių užkietėjimas arba viduriavimas pasireiškia kone po kiekvieno valgio. Taip tikrai neturėtų būti – verta pasistengti, kad po pietų ar vakarienės organizmas ne apsunktų, o priešingai – tik atsirastų daugiau energijos, svarbios kasdieniniams žygdarbiams. Tegul virškinimo sutrikimai negriauna ir Jūsų gyvenimo! Tad pakalbėkime apie dažniausias virškinimo sutrikimų priežastis ir virškinimo fermentų svarbą.
Virškinimo sutrikimų priežasčių puokštė – itin spalvinga
Sunku būtų išvardinti visas galimas virškinimo negalavimų priežastis, nes jų yra labai daug. Vis dėlto dažniausiai diagnozuojamos arba numanomos virškinimo sutrikimų priežastys yra būtent šios:
Fermentų svarba virškinimui – neišmatuojama
Kasa yra svarbiausia virškinimo liauka, kuri gamina amilazę, lipazę ir tripsiną. Tripsinas bei chimotripsinas skaido baltymus, amilazė – angliavandenius, o lipazė reikšmingai prisideda prie riebalų virškinimo.
Sergant tam tikromis ligomis arba persivalgius, suvalgius sunkiau virškinimo maisto, labai išauga šių fermentų poreikis ir kasa nebespėja jų pagaminti tiek, kiek reikia – atsiranda virškinimo sutrikimų, susijusių su skrandžio pilnumo jausmu, skausmu, pykinimu, viduriavimu ir panašiai.
Jei pavalgius dažnai jaučiamas sunkumo jausmas, tuomet gali padėti fermentų pakeičiamoji terapija, kuri remiasi vaistinių preparatų su kasos milteliais vartojimu. Mezym vartojamas tuomet, kai kasa nepakankamai gamina ir išskiria virškinimo fermentų ir tai sukelia virškinimo sutrikimų. Žinoma, prieš vartojant bet kokį vaistinį preparatą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai.
Įsiklausykime į savo organizmą
Norint išvengti virškinimo sutrikimų, reikėtų labiau rūpintis savimi – sveikai ir reguliariai maitintis, vengti streso, neignoruoti organizmo siunčiamų signalų.
Ilgai užsitęsę arba ūmiai prasidėję stiprūs virškinimo sutrikimai signalizuoja apie reikiamybę kreiptis į gydymo įstaigą ir atlikti nuodugnius tyrimus. Nedelskite, jei pradedate karščiuoti, jei pastebite kraujavimą iš virškinimo trakto, jei greitai krenta svoris, jei Jus labai stipriai pykina ar stipriai viduriuojate ar jei jaučiate labai intensyvius pilvo srities skausmus.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.
Kitas faktas
Komentarai