Natūralūs priedai
Džiovintos žolės, prieskoniniai augalai, medus – tai natūralūs gamtiniai priedai. Jie pagerina muilo aromatą, keičia jo spalvą, taip pat teigiamai veikia odą.
Šaltalankių aliejus, ciberžolės ir medetkos suteiks jūsų muilui oranžinę spalvą. Raudoną spalvą suteiks raudonojo sandalo ir saldžiosios paprikos milteliai, rudą – cinamonas, šokoladas ir kava. Pilką spalvą muilas įgauna nuo aguonų ir aktyvuotos anglies, o žalią – nuo smulkintų džiovintų žolių ir eukalipto lapų ekstrakto.
Smulkiai sugrūsti augaliniai papildai keičia muilo faktūrą, sukuria marmuro efektą, o gėlių žiedai, lapeliai tinka muilui dekoruoti.
Dirbtiniai priedai
Dirbtiniai priedai atveria daug galimybių kūrybai. Pasitelkę juos galėsite gaminti įvairiaspalvį muilą, papildyti jį netikėtais aromatais, padaryti blizgų ir netgi šviečiantį tamsoje muilą, jei įbersite liuminoforo.
Naudokite odai nepavojingus priedus, neperdozuokite ir atminkite, kad priedai gali sukelti alergiją. Nenaudokite guašo, akvarelinių ir aliejinių dažų, nes jų sudėtyje yra odai kenksmingų medžiagų.
Dažikliai
Yra trijų rūšių dažikliai: sausi maistiniai dažikliai, skysti dažikliai ir pigmentai. Pirmieji būna labai koncentruoti. Niekada nepilkite tokių dažų tiesiai į verdamą muilą. Iš pradžių ištirpinkite juos vandenyje, paskui pipete lašinkite į muilą ir stebėkite spalvos intensyvumą. Jeigu į muilą įpilsite per daug dažiklio, putos bus spalvotos, o muilas nudažys odą.
Skysti dažikliai yra specialūs, jau atskiesti kosmetiniai dažikliai. Dirbti su jais labai patogu: pakanka 1-3 lašų, kad muilas įgautų norimą spalvą. Jeigu neturite daug dažų, galite juos sumaišyti ir gausite norimą atspalvį. Jeigu gaminate įvairiaspalvį muilą, atminkite, kad skirtingų spalvų elementų arba sluoksnių linijos po truputį išsiplauna.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai