Ar dažnai palepinate savo kojas, ar skiriate joms pakankamai dėmesio? Daugelis dailiosios lyties atstovių labiausiai rūpinasi savo veidu, šiek tiek mažiau – rankomis, apie kojas dažniausiai iš viso pamiršta. O juk vonelės – svarbi namų sąlygomis atliekamo pedikiūro dalis. Jos ne tik ramina ir mažina nuovargį, bet taip pat ir minkština suragėjusią pėdų odą ir parengia ją neskausmingam negyvų ląstelių pašalinimui.
Nežinote, kokius gydomųjų žolelių ir augalų nuovirus, antpilus ir arbatas galima naudoti šioms procedūroms? Pasirinkimas didžiulis, viskas priklausys nuo vonelės paskirties. Dažniausiai vonelėms naudojami šie augalai: ramunėlės, šalavijai, dilgėlės, serbentų lapai, granatų žievelės ir lapai...
Kojų vonelės gali būti:
Kuo jos ypatingos?
Masažinė vonelė – tai talpa, kurioje galima mirkyti iš karto abi kojas. Dugnas dažniausiai nelygus, grublėtas, su pėdas masažuojančiais iškilimais. Daugelyje vonelių veikia ir šildymo funkcija, todėl galima įpilti įprasto vandens iš čiaupo, įjungti reikiamą režimą ir mėgautis vandens procedūromis. Kojų mirkymo trukmė neturėtų viršyti 30 minučių.
Masažinės vonelės naudingos tuo, kad mažina nuovargį, teigiamai veikia visą organizmą: gerina kraujotaką, pašalina venų ir limfagyslių spazmus, raumenų įtampą ir skausmingus pėdų pojūčius. Jos padeda palengvinti galvos skausmus ir migreną, įveikti peršalimą ir neuralgiją. Vis dėlto netgi toks naudingas ir puikus aparatas tinka ne visiems – atsisakyti šio malonumo visų pirma teks turintiems jautrią odą, širdies stimuliatorių ir nėščiosioms.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai