Atšalus orams vienas iš didžiausių malonumų – pasilepinti šiltoje vonioje. Vanduo padeda atsipalaiduoti, atsikratyti patiriamo streso, įtampos, blogos nuotaikos. Na, o jei į vandenį įbersite žiupsnelį jūros druskos, tai bus naudinga ne tik jūsų sveikatai, bet ir grožiui
Vonia su jūros druska sušildo kūną, o veikiant šilumai ir vandens spaudimui stiprinama imuninė sistema, normalizuojasi hormonų pusiausvyra, spartėja virškinimas ir kraujotaka (kitaip tariant, vonios padeda kovoti su nereikalingais kilogramais), mažinama raumenų įtampa ir skausmas. Taip pat reikia pastebėti, kad reguliarios vonios procedūros sulėtina senėjimo procesus.
Jei į vonią ir pilama žolelių nuoviro ir druskos, pastaroji itin sustiprina gydomojo nuoviro poveikį. Kad naudingosios medžiagos geriau įsiskverbtų į odą, gulėdami vonioje pamasažuokite visą kūną natūralių šerių šepečiu, masažo pirštine ar kempine. Oda po tokios procedūros bus stangri, lygi ir švelni.
Ką būtina žinoti apie vonią su druskomis?
Šiluma – atsižvelgiant į individualius poreikius
Šalta vonia. Šaltos ir vėsios vonios su druska (18-33 laipsnių) žvalina ir tonizuoja, stiprina imunitetą, stabdo organizmo senėjimo procesus, šalina nuovargį ir stangrina odą. Šaltoje vonioje pirmą kartą patartina gulėti 2-3 min., temperatūrą iš pradžių sumažinti iki 32-34 laipsnių, paskui kaskart ją keliais laipsniais mažinti iki 18-20. Tokioje vonioje rekomenduojama pagulėti po 5-10 min. 2-3 kartus per savaitę.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai