Vykstantys į Indiją turėtų pasiskiepyti nuo pasiutligės

Vykstantys į Indiją turėtų pasiskiepyti nuo pasiutligės

Indijos sveikatos apsaugos ministerija įspėja, kad kiekvienas, kuris planuoja vykti į Indiją, turėtų pasiskiepyti nuo pasiutligės.  Ypač tai svarbu keliautojams, kurie ruošiasi aplankyti atokiau nuo Indijos miestų esančias vietoves ar planuoja keliauti po džiungles.   

Šis pranešimas pasirodė po to, kai Indijoje viešėjusi moteris iš Didžiosios Britanijos buvo apkandžiota pasiutusio šuns ir mirė. Taip nutiko dėl to , kad ji prieš kelionę nepasiskiepijo, o po įkandimo nesikreipė jokią gydymo įstaigą dėl prevencinio gydymo po sužalojimo.

Kiekvienas keliautojas, kuriam įkando ar buvo kitaip sužalotas atsitiktinio gyvūno, turėtų vykti į artimiausią gydymo įstaigą.  

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pirmąjį 2012 m. ketvirtį medicinos pagalbos kreipėsi 1085 (2010 - 1170; 2011 – 1054) asmenys, nukentėję nuo įvairių laukinių ir naminių gyvūnų. Pasiutligės imunoprofilaktika skirta daugiau nei pusei jų – 655 asmenims, užfiksuoti keturi pasiutligės židiniai tarp naminių ir laukinių gyvūnų.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį daugiausiai nukentėjusių nuo gyvūnų asmenų buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse. 2010 m. situacija buvo panaši, tačiau nuo trijų didžiųjų miestų neatsiliko ir Šiauliai.  2011 m. per pirmąjį ketvirtį daugiausiai nukentėjusių buvo Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio apskrityse.

Pasiutligė – skiepijimais valdoma, ūmi virusinė liga, kuri, pasiekusi klinikinės simptomatikos stadiją, visuomet yra mirtina.

Įkandus gyvūnui, žaizdą rekomenduojama gerai išplauti, esant galimybei dezinfekuoti žaizdų dezinfekcijai tinkamomis priemonėmis. Tačiau šios priemonės neapsaugo nuo užsikrėtimo.

Užsikrėtus pasiutlige, vienintelis būdas išgelbėti gyvybę yra pasiutligės vakcinos įskiepijimas. Pasiutligės profilaktikos kursui skiepijamos penkios vakcinos dozės: 0, 3, 7, 14, 28 dieną nuo įkandimo ar sužalojimo.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas