Sveikata priklauso nuo kiekvieno žmogaus valios ir optimizmo, mitybos ir judėjimo įpročių, o sveikos gyvensenos principus tėvai turėtų diegti vaikams nuo dviejų metų. Deja, kol kas Lietuvos gyventojai linkę labiau griebtis vaistų, tuo tarpu valstybė sveikatos prevencijai, švietimui skiria per mažai dėmesio. Tuo buvo įsitikinę medikai, žinomi sportininkai, ketvirtadienį Vilniuje susirinkę padiskutuoti apie sveiką gyvenseną.
„Šiuo metu pralaimime kovą dėl valstybinės politikos sporto populiarinimui, ligų prevencijai, sveikatingumo švietimui. Farmacinių kompanijų interesai daro didelę įtaką sveikatos politikai. Kol kas laimi brangių tablečių receptai, kompensuojami iš valstybinio biudžeto. Tuo tarpu kitose šalyse medikai, vietoje vaistų recepto, pirmiausia siunčia į sporto klubą. Tokią iniciatyvą netgi remia valstybinės įstaigos, kompensuodamos žmonėms išlaidas“, – kalbėjo Lietuvos galiūnas ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Žydrūnas Savickas.
Bendrovės „Burbuliukas“ iniciatyva surengtuose spaudos pusryčiuose ir diskusijoje tema „Sveika gyvensena: ar tai įmanoma didmiestyje?“ dalyvavo pasaulio triatlono čempionas Vidmantas Urbonas, neurologas Darius Baublys, prof. habil. biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Baubinas ir kulinarijos ekspertas Ruslanas Bolgovas.
Darius Baublys apgailestavo, kad sveikos gyvensenos kultūra sunkiai skinasi kelią tarp lietuvių. „Žmonės lyg ir žino sveikos gyvensenos ir mitybos principus, bet jų nesilaiko. Mūsų medicina - karo medicina. Šalinami simptomai, kad kuo greičiau vaistais atstatyti žmogų į rykiuotę, tačiau tai trumpalaikiai sprendimai. Labai daug lemia ir žmogaus optimizmas, nusiteikimas, valia. Senovės Tibete medikai ligonio pirmiausia klausdavo, ar jis tikrai nori pasveikti. Ir tik išgirdę jo atsakymą spręsdavo, ar imsis jį gydyti“, – teigė D.Baublys.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai (1)