Mokslininkai teigia, kad plaukų spalva padeda nustatyti, kas laukia vieno ar kito žmogaus ateityje, su kokiomis sveikatos problemomis jam teks susidurti. Įdomiausia tai, kad tokią išvadą jie padarė... stebėdami laukinius šernus.
Tyrinėtojai nustatė, kad žili plaukai – tai ilgo ir sveiko gyvenimo požymis, tačiau raudonplaukių laukia kiek liūdnesnė žinia. Žmonių, turinčių tokios spalvos plaukus, ląstelių pažeidžiama daug daugiau. Ispanų tyrėjų teigimu, priežastis yra ta, kad raudono pigmento gamybai išeikvojama per daug antioksidantų, kurie, užuot valę ląsteles, jas tik palaiko.
Atsižvelgus į tai, kad visi aukštesnieji stuburiniai (įskaitant ir žmones) turi tuos pačius odos, plaukų ir plunksnų melanino tipus, tenka pripažinti, kad apie fiziologines pigmentacijos pasekmes šiandien žinoma labai mažai. Mokslininkai apžvelgė du melanino (pigmento, suteikiančio odai ir plaukams spalvą) tipus. Eumelaninas – tai rudos ir juodos spalvos pigmentai, o feomelaninas – ryškiai raudonos ir kaštoninės. Kitaip nei eumelaninui, feomelaninui reikia cheminės medžiagos, vadinamos glutationu, kuris ir suteikia spalvą.
Glutationas – tai antioksidantas, galintis sustabdyti oksidacines reakcijas. Pastarąsias sukelia laisvieji radikalai, pažeidžiantys ląsteles. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, ar raudoni plaukai iš tiesų „suvalgo“ šį antioksidantą ir ar organizmo apsauga dėl to susilpnėja. Pasirodė, kad tai tiesa.
Na, o jei kalbėtume apie žilus plaukus, dėl to, kad juose nėra melanino, organizmui netenka kentėti dėl laisvųjų radikalų poveikio, kadangi antioksidantai gali „nesiblaškyti“ ir atlikti savo funkciją.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų
Kitas faktas
Komentarai