Makšties sausumas apsunkina moters kasdienybę ir apkartina lytinį gyvenimą, o jei ši problema yra ignoruojama, viskas gali peraugti į dar didesnius nemalonumus. Gydytojas ginekologas Tomas Lūža tvirtina, kad ilgalaikis makšties gleivinės išsausėjimas gali daryti įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei moters savijautai ar net sugriauti poros ...
Skausmingų lytinių santykių problema pažįstama ne vienai moteriai. Įprasta, kad dėl šio diskomforto dailiosios lyties atstovės ima vengti sueities su partneriu, dėl ko ilgainiui pradeda griūti mylimųjų santykiai, atsiranda kitos fizinės ir psichologinės problemos.
Dažnai manoma, kad su makšties sausumo problemomis moterys susiduria tik vyresniame amžiuje, tačiau šis nemalonumas gali užklupti ir jaunesnes.
Anksčiau buvo įprasta manyti, kad menopauzės laikotarpiu, dėl organizme vykstančių pokyčių, moteriai lytinis gyvenimas tampa nebeaktualus. Vis dėlto, seksologas Viktoras Šapurovas tai neigia ir tvirtina, kad šiame gyvenimo tarpsnyje moterys gali save atrasti iš naujo bei mėgautis pilnaverčiais lytiniais santykiais, svarbiausia suprasti kūno poky...
Menopauzė – natūralus kiekvienos moters gyvenimo tarpsnis, aplankantis vyresniame amžiuje. Šis moters gyvenimo etapas reiškia visišką mėnesinių pabaigą, nulemtą kiaušidės funkcijos išsekimu – nutrūkusia moteriškų hormonų gamyba.
Premenopauzės ir menopauzės laikotarpiai – tai tie etapai, kada moteris turi parodyti daugiau meilės sau. Tada visi pokyčiai sutinkami ramiai, o nemalonios būsenos – švelniai palengvinamos. Ne išimtis – ir rūpestis oda bei plaukais. Organizme mažėjant estrogeno, gaminančio kolageną – vieną svarbiausių odos ir plaukų elementų – privalu peržvelgti...
Kalbant iš grynai medicininės perspektyvos, moterų klimakterinis periodas reiškia, kad jų organizme vyksta hormonų persitvarkymas, kai kiaušidės nustoja reaguoti į hormonus, kuriuos išskiria hipofizė, sutrinka menstruacijų ciklas, sumažėja apvaisinimo tikimybė, o po kurio laiko liaujasi ir menstruacijos.
Apie klimakterinį periodą (menopauzę) sklando labai daug mitų ir legendų, todėl visiškai nenuostabu, kad moterys jo bijo. Tik ar tikrai sulaukus 45-erių viskas taip blogai?
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..