Kiekviena gaminti mėgstanti šeimininkė žino, kas yra cinamonas, tačiau neretai pamiršta, kad cinamonas tai ne tik puikus prieskonis, bet ir veiksmingas vaistas.
Morkos – itin naudinga daržovė, padedanti įveikti peršalimo simptomus. Jose esantys vitaminai stiprina imunitetą, tonizuoja organizmą. Jei kasdien suvalgysite iki 500 g morkų, padidinsite organizmo atsparumą peršalimui, infekcinėms ligoms, pagerinsite regėjimą ir sulėtinsite senėjimo procesus, o susirgę greičiau pasveiksite.
Kaip sustiprinti imunitetą? Klausimas aktualus visada, o ypač – šiuo metu. Štai keli receptai.
Jei ketinate pradėti gyventi sveikiau, pats metas išvalyti savo organizmą, atsikratyti šlakų ir toksinų. Štai keli patys geriausi detoksikacijos receptai.
Jeigu jums prasidėjo sloga, sutriko skrandžio veikla, užpuolė alergija arba niežulys, nebūtina pradėti ryti piliules – gali būti, kad efektyvių priemonių rasite ne tik savo vaistinėlėje, bet taip pat ir šaldytuve arba lentynėlėje, kurioje laikote įvairius produktus.
Niekada neišmeskite svogūnų lukštų – tai puiki žaliava namų gamybos priemonėms nuo pačių įvairiausių problemų!
Visiems žinoma, kad norint pašalinti iš organizmo akmenis, šlakus, kitas kenksmingas medžiagas, organų valymas yra tiesiog būtinas. Galvos smegenys – taip pat ne išimtis. Išvalyti jų kraujagysles padės šie receptai.
Norite įveikti slogą? Išbandykite šiuos receptus (tinka ir suaugusiesiems, ir vaikams).
Kosulys – ne liga, o tik jos simptomas, pasireiškiantis peršalus, susirgus bronchitu, tracheitu, pneumonija ir kitomis kvėpavimo takų ligomis. Palengvinti jį galima pačiais įvairiausiais liaudiškais būdais. Štai keli iš jų.
Apie žalių bulvių naudą nuo seno sklando legendos. Ar žinojote, kad šios daržovės padeda nuo artrito, nudegimų, aknės ir kitų problemų? Atrinkome jums kelis paprasčiausius sveikatos receptus – pravers kiekvienam!
Daugybė žmonių nuolat kenčia dėl blogo burnos kvapo, tačiau pripažįsta šią problemą labai nenoriai.
Arbata – išties nuostabus ir nepaprastas gėrimas. Ji ne tik numalšins troškulį, bet taip pat padės užgydyti žaizdas, įveikti peršalimą ir... sulieknėti. Štai šiuo atžvilgiu pačios efektyviausios arbatų rūšys.
Daržovės – vienmečiai, dvimečiai ir daugiamečiai žoliniai augalai. Tai vienintelis maisto produktas, kuriame nėra cholesterino (cholesterolio). Žmogaus organizmas nesugeba sukaupti didesnių biologiškai aktyvių maisto medžiagų atsargų – jas reikia visą laiką papildyti, todėl daržovių turime valgyti kasdien. Kai kurios iš jų pasižymi ir gydomuoju ...
Balso dažniausiai netenkama susirgus laringitu (gerklų gleivinės uždegimu). Problema labai nemaloni, tačiau išsprendžiama.
Bronchitas – bronchų gleivinės uždegimas, dažniausiai sukeliamas virusų arba bakterijų. Jeigu pastebėjote jo simptomus (kosulį, skrepliavimą, dusulį, skausmą už krūtinkaulio, karščiavimą), delsti negalima – reikia imtis priemonių.
Augaliniai aliejai, kitaip nei gyvulinės kilmės rieblai, turi daug organizmo lengvai įsisavinamų polinesočiųjų riebalų rūgščių, jie nenusėda ant kraujagyslių sienelių. Suaugusiam žmogui kasdien rekomenduojama suvartoti po 15 gramų saulėgrąžų arba linų sėmenų aliejaus. O ar žinote, kokiomis kitomis naudingomis savybėmis pasižymi šie produktai?
Amalas – parazitinis augalas, augantis ant įvairių rūšių medžių. Jis yra 30-37 cm aukščio, rutuliškas krūmelis, gyvenantis net iki 70 metų. Dažniausiai amalai auga ant lapuočių (beržų, kriaušių, obelų), rečiau – ant spygliuočių. Didžiausią gydomąją galią turi ant pušų, vaismedžių, ypač – ant obelų, parazituojantys amalai.
Lietuvoje šermukšnių medžiai laikyti meilės ir vaisingumo simboliu, tikėta, kad jie turi galią apsaugoti namus nuo apkalbų ir kitų negandų. Magiška jų galia tikėta ne be reikalo – šermukšniai iš tiesų daro stebuklus, kadangi pasižymi gausybe sveikatai naudingų savybių.
Aukšta temperatūra, kosulys, siaubinga savijauta... Tai tik keli simptomai iš didelės negalavimų puokštės, kurią ruduo ir žiema įteikia dažnam iš mūsų (kartais – ir po kelis kartus). Visa laimė, kad yra natūralių priemonių, kurios efektyviai padeda užkirsti jiems kelią, o apsirgus – greičiau atsistoti ant kojų. Žemiau pateikti geros savijautos r...
Vos tik sunegalavę griebiamės vaistų, nors mūsų imuninės sistemos stiprinimui ir apsaugai nuo ligų gali padėti dar senolių patikrintos sveikatos išsaugojimo priemones.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.