Greta namų augantys šermukšniai – gana įprastas reginys: juk nuo seno šie medžiai buvo laikomi šeimos ramybės ir meilės simboliu, be to, pasižymi gausybe naudingų savybių.
Daugelį amžių eukaliptų aliejų žmonija naudojo kaip stiprią antiseptiniu ir valomuoju poveikiu pasižyminčią priemonę. Šiandien jie populiarūs ir vertinami visame pasaulyje.
Kiekvienam iš mūsų tenka gyvenime susidurti su vandeniu: vieniems teikia malonumą plaukiojimas šiltą vasaros dieną ežere, kitiems – plaukiojimas vandens baseinuose. Tam reikia specialių žinių bei įgūdžių. O apskritai, kokia mums naudą teikia plaukiojimas?
Manoma, kad energetinis akmenų polius teigiamai veikia žmogaus organizmą, tad ar žinote, koks akmuo jums tinka labiausiai?
Apie gydomąsias akmenų savybes žinoma jau ne vieną tūkstantį metų, šiandien gydymas jais (litoterapija) ir vėl tampa populiarus. Po truputį tuo imama domėtis ir Lietuvoje. Manoma, kad energetinis akmenų polius teigiamai veikia žmogaus organizmą, tad ar žinote, koks akmuo jums tinka labiausiai?
Mūsų laikais pritrūkus vitamino E daugelis bėga į vaistinę nusipirkti sintetinių papildų, parduodamų kapsulėmis. Žinoma, jie tiki, kad tai jų organizmui bus naudinga. Tačiau ar taip yra iš tiesų? Išsiaiškinkime.
Ką mes žinome apie vitaminą E? Kodėl jis mūsų organizmui toks svarbus? Galima žinoti apytikslį atsakymą, tad išsiaiškinkime keletą dalykų: kas per vienas tas vitaminas E, kuo natūralus skiriasi nuo sintetinio, kokią įtaką jis daro žmogaus organizmui.
Vieni į homeopatiją žiūri labai palankiai, kiti – skeptiškai, tačiau negalima paneigti to fakto, kad ji iš tiesų turi labai daug privalumų. Kokie jie?
Mičigano universiteto epidemiologė Suzanna Zick atliko keturis eksperimentus, norėdama išsiaiškinti, kaip imbieras veikia rytinius negalavimus. Nėščioms moterims keturias savaites buvo duodama po 1000 miligramų smulkinto imbiero arba po 500 miligramų imbierų ekstrakto.
Alternatyvi medicina siūlo ne vieną astmos gydymo būdą. Yra begalė priemonių, padedančių žmonėms visame pasaulyje susidoroti su šia problema, tereikia išsirinkti tokią, kuri pacientui atrodo priimtiniausia.
Šokis visais laikais buvo šis tas daugiau nei „tiesiog judesiai“ – tai ir jausmų, minčių išraiška, kūno kalba, bendravimo priemonė. Jis – neatsiejama daugelio ritualų (pavyzdžiui, įvairių švenčių, vestuvių) dalis, o kartais – būdas atsiriboti nuo pasaulio.
Česnakas – natūrali ir daugeliui tikrai prieinama priemonė, padedanti apsaugoti savo organizmą nuo daugelio problemų. Štai kelios jų savybės, kurias naudinga žinoti.
Natūralu, kad atšilus orams padaugėja įvairių traumų, sumušimų ar tiesiog nelaimingų atsitikimų. Nustygti vietoje sunku ne tik vaikams, bet ir suaugusiems: važinėjame riedučiais, dviračiais, dalyvaujame įvariose rungtyse, aktyviau sportuojame, todėl daugeliui iš mūsų retkarčiais tenka gydyti nubrozdintą kelią ar įsitaisytą mėlynę.
Niekam ne paslaptis, kad šiandieninis mūsų gyvenimas bėga pirmyn pašėlusiu tempu. Daugeliui darbo dienos pabaigoje galvos skausmai atrodo jau įprastas ir normalus reiškinys. Tai reiškia, kad reikia kažką daryti su aplink jus ir jumyse pačiuose esančiu spaudimu.
Gervuogės – miškų ir pamiškių gražuolės, panašios į avietes – tik juodos ar tamsiai mėlynos spalvos. Dažnai auga prie upių ir upelių. Jose gausu angliavandenių, organinių rūgščių, aromatinių ir rauginių medžiagų, vitamino A ir B grupės vitaminų, ypač daug vitamino C. Nemažai kalio, vario, mangano, flavonoidų, yra sacharozės, gliukozės, fruktozės...
Tik įsivaizduokite: gaminate vakarienę šeimai ar draugams, o ją pagardinate savo pačių užaugintais prieskoniais, kurie visuomet švieži ir turi tikrai daugiau tiek maistinių vertybių, tiek paties skonio nei pirktiniai.
Nežiūrint į tai, kad dėlės tokios naudingos, vis tik nereikėtų jų gaudyti pirmame pasitaikiusiame tvenkinyje. Visų pirma, jos yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Visų antra, tai saugumo klausimas: medicininės dėlės auginamos specialiuose biofabrikuos.
Uogomis paprastai gydosi paukščiai ir gyvūnai, tačiau gamtos dovanomis gali pasinaudoti ir žmogus. Tereikia žinoti, kaip pritaikyti jas savo poreikiams.
Prasideda mėlynių sezonas... Nors niekam nėra paslaptis, kad šių uogų vertė neišmatuojama, vis dėlto kartais pritrūksta šiokios tokios „motyvacijos“. Kokie gi argumentai turėtų paskatinti jus valgyti mėlynes?
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui