Amerikos mokslininkai padarė išvadą, kad arbata su medumi – ne tik vaistas nuo peršalimo, bet ir gera priemonė, padedanti apsaugoti akis nuo žalingo kompiuterio poveikio.
„My honey“, arba „mano meduti“ – vienas iš populiariausių angliškų komplimentų. Tikriausiai ne be reikalo: dar prieš tai, kai pradėtas gaminti cukrus ir daugybę jo turintys saldumynai, teko naudoti medų – skanų ir naudingą produktą.
Senais laikais bitininkystė buvo laikoma viena iš pavojingiausių profesijų. Bitininkas rasdavo miške drevę su bičių spiečiumi ir pažymėdavo ją kaip savo. Bėda tik ta, kad pačios bitės apie tai nežinodavo, ir puldavo savo „šeimininką“, kaip ir bet kurį kitą asmenį, pasikėsinusį į didžiausią jų turtą.
Liepa – tai mažalapis arba didžialapis, iki 30 metrų aukščio užaugantis medis. Jo žaliava mielai naudojama liaudies medicinoje.
Mylimi naminiai gyvūnai sugeba daug ką: jie gali ne tik pakelti nuotaiką, bet ir atpažinti kai kuriuos pavojingus simptomus, juos gydyti.
Metantiems svorį laurų lapų nuoviras su cinamonu – puiki pagalbinė priemonė. Abu šie prieskoniai teigiamai veikia virškinimo sistemą, paspartina metabolizmą ir padeda greičiau atsikratyti nereikalingų kilogramų.
Nuo seno žmonės įvairiomis žolelėmis gardindavo patiekalus. O ar žinojote, kad jos gali ne tik pagerinti maisto skonį, bet ir padaryti jūsų patiekalą sveikesnį? Tereikia nuspręsti, kuo jį praturtinsite: antioksidantais, natūraliais antibiotikais, geležimi ir pan.
Ar žinojote, kad tam, kad mūsų organizmo „varikliukas“ veiktų nepriekaištingai, porą kartų per metus jį reikėtų išvalyti? Nusilpusias ląsteles ir druskų perteklių padės pašalinti paprasčiausios bulvės.
Tikriausiai neatsirastų tokių, kurie bent viena ausimi nebūtų girdėję apie beržų sulos naudą. Vidutinei oro temperatūrai pakilus iki 5–6 laipsnių šilumos, kai pradeda šviesti saulė, medžiai ima busti: šaknyse susikaupusios sultys kyla kamienu aukštyn, į sprogstančius pumpurus.
Avitaminozė – skirtingų pagal klinikinius požymius ligų ir negalavimų, išsivystančių dėl kurio nors vitamino trūkumo (pavyzdžiui, vištakumas išsivysto dėl vitamino A trūkumas, skorbutas – vitamino C, rachitas – vitamino D, pelagra – vitamino PP), grupė. Vis dėlto daug dažniau trūksta iš karto kelių vitaminų – tai vadinama poliavitaminoze.
Sakoma, kad akys – tai žmogaus sielos veidrodis. Per jas iš mus supančio pasaulios gauname 80–90 % informacijos, todėl labai svarbu, kad jos visada būtų sveikos. Ką daryti, jei tenka daug skaityti, dirbti prie kompiuterio, jeigu akys pavargsta arba prasidėjo uždegimas? Pasinaudokite šiais patarimais!
Nors medicina ir toliau plačiais žingsniais skuba pirmyn, tebėra begalė ligų, kurių ji nepajėgi išgydyti. Vienas iš tokių liūdnų pavyzdžių – cerebrinis vaikų paralyžius.
Dar nuo neatmetamų laikų mokslas kaupė žinias apie tai, kaip muzika veikia žmogų. Buvo suvokta, kad ji daro įtaką ne tik psichikai, tačiau ir visoms organizmo sisitemoms, dvasinei žmogaus esybei...
Varikozės gydymas dėlėmis buvo labai populiarus maždaug prieš 10–20 metų, tačiau savo aktualumo nepraranda ir mūsų dienomis. Manoma, kad toks kraujo nuleidimas užkerta kelią krešulių susidarymui ir venų deformacijai. Tačiau ar šis gydymo būdas tikrai efektyvus?
Hipotonija – diagnozė, kurią dažniausiai tenka išgirsti jauniems žmonėms, tačiau ir vyresni nėra nuo jos visiškai apsaugoti. Liga gali pasireikšti po ūmios arba lėtinės infekcijos, alergijos, fizinės ir psichoemocinės įtampos. Dėl žemo kraujospūdžio (mažiau nei 100/60 mm Hg) jaučiamas vangumas, apatija, skauda galvą, pablogėja atmintis, ramybės ...
Neseniai paaiškėjo, kad kokosų aliejus gali padėti išvengti dažnų vizitų pas stomatologą. Mokslininkai nustatė, kad jis užkerta kelią dantų ėduonies vystymuisi ir neleidžia irti dantims.
Nindzės yra Japonijos kovotojai, kuriuos supa gausybė legendų, tačiau dalis mitų yra tikra teisybė - tai buvo labai ištvermingi, puikiai treniruoti žmonės, išmanę gausybę meditacijos, netradicinės medicinos ir gydymo technikų. Viena tokių yra Kuji - In pirštų mankšta, padedanti sutelkti mintis, nusiraminti, tačiau kartu ir suteikianti žvalumo, s...
Nemiga – tai psichikos sutrikimas, kuris pasireiškia sunkiu užmigimu, dažnais prabudimais ir negiliu miegu bei neišsimiegojimo pojūčiu po nakties. Kovoti su ja galima ne tik vaistais, bet ir natūraliomis priemonėmis.
Mokslininkai iš Vašingtono universiteto išsiaiškino, kad dialil-sulfidas, kurio yra česnakuose, 100 kartų efektyviau kovoja su bakterijomis, sukeliančiomis apsinuodijimą, negu bet kokie tradiciniai antibiotikai.
Kaip rodo naujausi tyrimai, moterimss, kurios išsigelbėjimo ieško kinų medicinoje, tikimybė pastoti yra du kartus didesnė, negu toms dailiosios lyties atstovėms, kurios labiau pasikliauja šiuolaikiniais nevaisingumo gydymo metodais, įskaitant ir ekstrakorporalinį apvaisinimą.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.