Vasara – puikus metas papildyti natūralių vaistų atsargas. Kokių vaistinių augalų galima pasirinkti?
Pajutę kokio nors negalavimo simptomus mes griebiamės visų įmanomų priemonių, kad jo kuo greičiau atsikratytume. Tačiau kol vieni pasikliauja šiuolaikinės medicinos pasiekimais, kiti nori sumažinti sintetinių preparatų vartojimą ir renkasi fitoterapiją – ligų gydymą vartojant iš augalų dalių paruoštus preparatus. Fitoterapijos specialistė Nijolė...
Dar mūsų močiutės žinojo, kad dilgėlės — tai ir vaistinis, ir maistui naudojamas vitaminingas augalas. Žmogui ji ypač naudinga po žiemos, nes tada organizmas būna išsekintas pavasario avitaminozės. Senieji dilgėlę vadindavo pavasario vaistinių augalų karaliene.
Žolelės – ne chemija, o papildai – ne vaistai, mano įvairiausių egzotinių maisto papildų gerbėjai ir vartoja juos saujomis. O kurių negauna įsigyti įprastiniais būdais, užsisako internetu net nenutuokdami, jog tokie preparatai gali būti itin pavojingi net ir mažomis dozėmis.
Klimakterinio gyvenimo tarpsnio dauguma moterų vis dar baiminasi, nors priemonių ir patarimų, padėsiančių įveikti fizinius ir emocinius pokyčius, netrūksta. Ginekologai gali pasiūlyti pakaitinę hormonų terapiją – t.y. papildyti organizme trūkstančio estrogeno ir progesterono atsargas hormoniniais preparatais. Tačiau toms, kurios dėl kažkokių pri...
Žolelių arbatos pasižymi valomosiomis savybėmis, taip pat gerina medžiagų apykaitą, be to, yra labai aromatingos ir skanios. Kaip jas vartoti?
Šiltose Viduržemio jūros pakrantėse augantys tikrieji skaistminai (Vitex agnus-castus L.) žavi savo dydžiu, grakščiais lapais, violetinių žiedelių kekėmis ir nauda nemalonių priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomų kamuojamoms moterims.
Vonios – tai ne tik maloni, bet ir naudinga procedūra. Ir kalba ne tik apie asmens higieną.
Jeigu norite numesti svorio, jūs puikiai žinote, kaip tą padaryti: reikia racionaliau maitintis ir būti fiziškai aktyvesniems. Tačiau prie šių dviejų „tradicinių“ priemonių specialistai rekomenduoja pridėti dar vieną – aromaterapiją.
Šiandien parduotuvėse akys raibsta nuo pačių įvairiausių arbatų gausos. Asortimentą plečia ne tik arbatos rūšių įvairovė, bet ir priedai, suteikiantys šiam populiariam gėrimui ypatingo skonio ir kvapo. Pavyzdžiui, labai didelę paklausą turi arbatos su mėtomis, bergamotėmis, čiobreliais, jazminais, įvairiais prieskoniais. Galima rasti ir mišinių ...
Pienas – skanus ir naudingas produktas. Ar žinojote, kad pagardinus jį prieskoniais galima išspręsti ne vieną sveikatos problemą?
Raudonoji rooibos arbata – tai skanus ir aromatingas gėrimas, stimuliuojantis bei tonizuojantis mūsų organizmą ir aprūpinantis jį naudingais mikroelementais ir vitaminais. Ji itin mėgstama Pietų Afrikoje, tačiau populiarėja ir mūsų kraštuose. Pasižymi salsvu skoniu, medžio bei riešutų aromato natelėmis ir daugybe naudingų savybių...
Aromatiniai aliejai – senas „išradimas“, kurio gydomąjį poveikį patvirtina ir mokslininkai. Norite sužinoti, kokie kvapai ne tik maloniai nuteikia ir sukuria ypatingą atmosferą, bet ir gydo? Tada šis straipsnelis – kaip tik jums!
Ar žinojote, kad citrinos gali padėti išvalyti jūsų organizmą ir taip pagerinti savijautą, odos ir plaukų būklę, išspręsti įvairias sveikatos problemas? Siūlome išbandyti!
Po sunkios darbo dienos norisi atsipalaiduoti ir sušilti, išgerti ko nors skanaus. Štai keli nealkoholiniai gėrimai, kurie patiks tiek mažiems, tiek dideliems.
Arbata – ne tik aromatingas gėrimas, bet ir... gana efektyvus vaistas, galintis apsaugoti jus nuo pačių įvairiausių negalavimų. Norite sustiprinti imunitetą, įveikti peršalimą ir virškinimo problemas, pamiršti nemigą arba sureguliuoti kraujospūdį? Gerkite arbatą!
Citrina – naudingas ir daugelio iš mūsų mėgstamas vaisius. Ar žinote, kokiomis savybėmis jis pasižymi?
Šiltasis metų laikas dovanoja galimybę pasirūpinti savo sveikata – pasirinkti vaistažolių, uogų ir kitų gėrybių. Nepraleiskite progos!
Eugenijos Šimkūnaitės atminimas gyvas iki šiol, nors šios nepaprastai tvirto ir savito charakterio, kandžios, tačiau itin geros širdies, labai dosnios habilituotos biologijos mokslų daktarės, Žiniuone žmonių vadintos mokslininkės tarp mūsų nebėra jau 19 metų.
Svogūnas – atrodo, įprasta ir neypatinga daržovė, tačiau kaip ir garsusis Čipolinas sugeba pravirkdyti bet ką – ir vargšą, ir turtingą, be to, pasižymi daugybe sveikatai naudingų savybių. Mokslo pasaulyje šis augalas vadinamas valgomuoju svogūnu (lot. Allium cepa), priklausiančiu česnakinių (Alliaceae) šeimai.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto