Natūrali medicina siūlo daugybę būdų, kaip sustiprinti sveikatą ir išvengti kai kurių ligų. Šį kartą kiek plačiau apie natūralias kraujagyslių valymo priemones.
Švieži žalumynai – puikus prieskonis ir tikras sveikatos šaltinis. Jie ne tik suteikia patiekalams malonų aromatą ir skonį, bet ir turi nemažai kitų naudingų savybių.
Antiseptikai plačiai naudojami kovoje su mikrobais. Beveik kiekvienoje vaistinėje yra solidus priemonių, padedančių kovoti su įvairiomis infekcijomis, priemonių (pavyzdžiui, jodo, vandenilio peroksido, briliantinės žalumos ir t.t.). Tačiau kai kuriais atvejais šių priemonių dėl kokios nors priežasties naudoti negalima – jeigu žaizda atvira, joda...
Jeigu turite bent nediduką žemės lopinėlį, tikriausiai pagalvojate, kuo jį apsodinti. Tačiau tai nebūtinai turi būti egzotiški augalai. Darželyje augančios vaistažolės – ne tik gražus, bet ir naudingas pasirinkimas.
Belgijoje yra muziejus, kuriame galima susipažinti su naudingosiomis bulvių savybėmis ir šių daržovių istorija. Šis toks įprastas mums maistas pasižymi daugybe privalumų ir gali būti vartojamas kaip natūralus vaistas nuo daugelio ligų.
Imbierų arbata tampa vis populiaresnė. Priežastis paprasta – bet to, kad ji pasižymi įdomiu skoniu ir daugybe naudingų mūsų organizmui savybių, ji padeda sulieknėti, išsaugoti gražią odą ir jaustis aktyvesniems.
Daugelis iš mūsų bent retkarčiais paragauja liepžiedžių, aviečių arba serbentų lapų arbatų. Vieni jomis tik gydosi, kiti jas vartoja nuolat, teigdami, kad paprastos žolelės negali pakenkti. Kas teisus? Ar yra tokių arbatų, kurios būtų naudingos visada?
Norite sulieknėti – gerkite arbatą. Kokybiška žolelių arbata padeda pagreitinti medžiagų apykaitą, išplečia kraujagysles ir pakelia endorfinų, padedančių palaikyti gerą metabolizmą, lygį. Vis dėlto nereikia manyti, kad arbata – tai stebuklinga mikstūra. Pati savaime ji riebalinių sankaupų neištirpins, ir „gelbėjimosi rato“ nuo jūsų talijos nepaš...
Nors mokslas ir toliau sparčiai žengia į priekį, norintys būti gražūs ir sveiki vis dažniau atsigręžia gamtą. Šį kartą pakalbėsime apie mėtas ir jų naudingąsias savybes.
Nors vaistinių lentynose gausu „stebuklingų“ receptinių ir nereceptinių vaistų, visgi susigundžius jų nusipirkti tenka patirti ir šalutinį preparatų poveikį. Gal verta pagalvoti apie natūralius slogos gydymo būdus? Juk jie saugūs ir veiksmingi... Iš gausybės receptų atrinkome keturis efektyviausius – sloga greitai praeis ir nebenorės sugrįžti!
Kokosų aliejui daugelis moterų negaili gerų žodžių: jis nuostabiai drėkina, švelnina, puoselėja, saugo mūsų odą, ir dar nuostabiai kvepia. Visgi neseniai į Ekodiena.lt akiratį papuolė kokosų aliejus, kurio etiketėje buvo parašyta „Pagaminta iš kopros“. Nusprendėme paprašyti pagalbos „Kvapų namų“ gamybos vadovės Rūtos Daunoravičienės. Ji mums pla...
Tikriausiai bent retkarčiais vaistinėse ar parduotuvėse pasidairote į vaistažolių arbatas. Arba vaistinius augalus renkate patys. Ar žinote, kam jie tinka, kaip juos naudoti? Štai keli iš jų.
Prieskoniais pagardintas patiekalas pasotina greičiau, negu be jų. Vos pusė šaukštelio raudonųjų pipirų, įmaišytų į padažą, arba arbatinis šaukštelis garstyčių su mėsa daro stebuklus – pagreitina medžiagų apykaitą net 25 %. Tačiau tai – ne vienintelis prieskonių privalumas.
Jei jaučiatės nervingi, pavargę, suirzę, nebūtina iš karto pulti gerti maisto papildų ar sintetinių piliulių. Atgauti jėgas gali padėti karšta vaistažolių vonia. Įvairios vaistažolės vartojamos atsižvelgiant į odos tipą.
Dar niekam nepasisekė sukurti universalios priemonės, kuri padėtų įveikti alergiją visiems laikams, todėl nelieka nieko kito, kaip eksperimentuoti su vaistais ir liaudiškomis priemonėmis, tikintis, kad bent kas nors padės. Galima išmėginti ir alternatyvias gydymo priemones. Šį kartą papasakosime, kaip palengvinti alergiją.
Norite sustiprinti imunitetą? Išbandykite šiuos du veiksmingus receptus!
Česnakai ir svogūnai labai dažnai vartojami ne tik kulinarijoje, bet ir liaudies medicinoje. Ir ne be reikalo – juose esantys fitoncidai ir eteriniai aliejai pasižymi stipriu antibakteriniu, baktericidiniu poveikiu, slopina uždegimus ir naikina grybelius.
Anglų fotografas Kirilas Kuletskis pasidalino nuotraukomis, darytomis Solotvino druskos kasyklose (Ukraina). Čia daugiau kaip 40 metų gydyti žmonės, sergantys astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis.
Viduriavimas – pasituštinimas skystomis ar vandeningomis išmatomis daugiau nei 3 kartus per parą. Dažniausia priežastis – virškinamojo trakto infekcija, plintanti per užterštą maistą, vandenį ar kontaktiniu būdu.
Ar žinojote, kad popiežius Pijus XII bičių pienelį ir bičių pikį paskelbė šventais? Sunku su tuo nesutikti, juk bitės jau tūkstančius metų žmonijai teikia pačią švenčiausią dovaną - sveikatą.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą