Topinambų tėvynė – Centrinė Amerika. Į Europą jie atkeliavo XVI amžiuje, čia labai greitai išplito, buvo gaminami pačiais originaliausiais ir, beje, paprasčiausiais būdais. Jie labai naudingi sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, o diabetikams – tiesiog nepakeičiami. Bėda tik ta, kad, priešingai nei bulvės, jie saugomi daug trumpiau – dėl...
Norite gyventi ilgiau? Mėgstate arbatą? Siūlome išbandyti 3 skanius ilgaamžiškumo receptus!
Šaltasis sezonas daugelį verčia traukti nosimi ir apsirūpinti popieriaus atsargomis. Pats metas išsitraukti stiklainėlį medaus ir pasimėgauti šiuo sveikatai naudingu skanėstu! Ar žinote, kokių gydomųjų savybių turi įvairios jo rūšys?
Skrandžio opaligė – atsinaujinanti lėtinė liga, kuria serga tiek jauni, tiek garbaus amžiaus žmonės.
Namų daktaru tituluojamą alaviją šiais laikais auginamą išvystame vis rečiau, o juk jis gali tapti nepakeičiamu vaistu: sakoma, kad alavijas gydo odos sužeidimus (nudeginimus, žaizdeles, bėrimus), padeda sumažinti skausmą, skatina audinių regeneraciją, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir t.t.
Kas yra lėtinio nuovargio sindromas, tikriausiai nereikia aiškinti. O ar žinote, kaip su juo kovoti?
Eterinis cinamono aliejus gali padėti kovoti su stresu, pagerinti sveikatą, išvaduoti nuo daugybės negalavimų, suteikti žvalgumo, sugrąžinti gyvenimo džiaugsmą ir puikią nuotaiką. Tiesa, tai labai subtili esencija, ir naudoti ją taip pat reikėtų išmaniai.
Nuo kiaušinio savo dieną pradėdavo dar senovės romėnai... Tokia praktika pasiteisina ir dabar. Juk kiaušiniai – ne tik skanus, bet ir ypač naudingas produktas.
Mokslui žinoma daugybė produktų, gėrimų, žolelių ir kitų natūralių priemonių, kurios padės jums greičiau nugrimzti į sapnų karalystę. Štai ką nuo nemigos jums gali pasiūlyti pati gamta.
Kartais atrodo, kad dilgėlė – tai ne augalas, o pikta širšė, gelianti tada, kai to mažiausiai tikimės. Kadangi odą dirginanti medžiaga yra rūgštinės kilmės, kovoti su jos padariniais liaudyje pirmiausiai siūloma šarmais.
Jonažolė – tai nuo seno žinomas nuostabus gydomasis augalas. Senovės Rusijos žiniuoniai jį vadindavo švento Jono žole (nes augalo žydėjimas sutampa su Joninėmis) arba Jono krauju (nes trinant sėklas ir žiedus ant pirštų lieka kraują primenančios raudonos sultys). Šiandien jonažolių galima rasti daugelio preparatų nuo nudegimų ir antibiotikų bei ...
Malpigija (angl. – acerola) tropinių kraštų augalas, kuriuo mitybos specialistai domisi dėl ypatingos jo sudėties. Pasak gydytojos-dietologės dr. Editos Gavelienės 100 g šių vaisių gali būti 1500-4000 mg vitamino C, tai priklauso nuo malpigijų auginimo sąlygų, sunokimo.
Šis gėrimas ne tik naudingas kraujagyslėms ir nervų sistemai, pasižymi raminamuoju poveikiu ir gerina miegą, bet ir yra labai skanus.
Dalinamės dviem receptais, padėsiančiais sustiprinti jūsų ir jūsų vaikučių imunitetą!
Mėtos – nuostabus augalas, pasižymintis daugybe naudingų savybių. Kam jas galima panaudoti?
Kaip kovoti su skausmu be vaistų? Tai nesudėtinga – tereikia į savo racioną įtraukti šių produktų!
Baliniai ajerai Lietuvoje daugeliui yra gerai pažįstami augalai. Apie tai, kad jie žmonėms buvo svarbūs, galima spręsti ir iš daugybės liaudiškų pavadinimų (airas, airys, ajaras, arielas, arielys, ejeras, tatarška, totorka ir kt.). Ir šiandien ajerais gydomos pačios įvairiausios ligos ir negalavimai.
Dar Avicena rekomendavo kiaulpienes kaip gydomąją priemonę nuo daugelio ligų. Su tuo sutinka ir šiuolaikiniai specialistai.
Akmenys – patys seniausi mūsų pasaulio „gyventojai“. Daugelis mano, kad jie turi sielą ir geba kaupti kosmoso, saulės ir žemės energiją, o tikro meistro rankose ją atiduoti, gydyti fizinius ir dvasinius negalavimus.
Šiandien kalbėsime apie radikulitą: kas tai per liga ir kaip ją išgydyti liaudies medicinos priemonėmis. Radikulitas – tai paplitusi periferinės nervų sistemos liga, kurios metu pažeidžiamos nugaros smegenų nervų šaknelės.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.