Įvairūs kvapai ir aromatai daro mums didžiulę įtaką. Jie gali sukelti labai prieštaringas emocijas – nuo susižavėjimo iki pasišlykštėjimo, arba versti mus elgtis priešingai, negu mums įprasta. Jie nukelia mus į praėjusius laikus, padeda išgyventi anksčiau patirtas akimirkas, žudo (retais atvejais) ir gydo. Šį kartą siūlome pasigaminti mišinių, k...
Vitaminas D – tai riebaluose tirpstantis vitaminas, kurį, veikiamas saulės, sintetina mūsų organizmas. Jo galima gauti ir su kai kuriais produktais, tačiau tokių nėra labai daug – tai kiaušinių tryniai, riebi žuvis, pienas, sausi pusryčiai, ir, žinoma, vitamino D papildai iš vaistinės.
Strėnų (ir kiti) skausmai – menkas malonumas. Jie ne tik kliudo užsiimti įprasta veikla, bet neretai dar ir lyg tyčia užklumpa pačiu netinkamiausiu metu, kai esate tam nepasiruošę. Ką daryti, jei tepalo nuo skausmo tūbelė baigėsi, po ranka nėra nuskausminamųjų ir jūs neturite galimybės nueiti iki vaistinės?
Eterinis arbatmedžių aliejus yra gaunamas iš Australijoje augančio arbatmedžio (Malaleuca alternifolia). Gydymo tikslais ši priemonė naudojama jau daugiau nei šešiasdešimt metų. Tai gelsvas stipraus kvapo skystis, pasižymintis stipriu antibakteriniu, priešvirusiniu ir priešgrybeliniu poveikiu, dėl to plačiai naudojamas gydymui.
Pasireiškus pirmiesiems ligos simptomams, visai nebūtina tuojau pat griebtis mikstūrų ir įvairių piliukių ar tablečių. Jeigu įmanoma išsiversti kitais būdais – juos ir išmėginkite. Kam nuodyti savo ir taip sergantį organizmą?
Įveikti kasdienį stresą gali padėti netikėtas, bet labai paprastas vaistas – augalų, ir ypač gėlių, ekstraktai. Tereikia išmokti taisyklingai naudotis užslėptomis gėlių žiedų galiomis.
Neretai į namų gamybos priemones lašinamas ir eterinis aliejus – tokia tradicija atkeliavo iki mūsų iš Rytų. Būtent ten ilgus amžius aliejai buvo naudojami gydyti tiek kūną, tiek sielą. Vis dėlto toli gražu ne visi yra girdėję, kad eterinių aliejų naudoti reikia itin atsargiai, mažomis ir tiksliomis dozėmis.
Erškėtuogės ne šiaip sau vadinamos tikra vitaminų „bomba“ – jos padeda įveikti ne tik avitaminozę, bet ir daugybę fiziologinių ligų – net depresiją.
Vitaminas A arba kitaip – retinolis, dalyvauja svarbiausiuose žmogaus organizmo procesuose. Organizmui gaunant nepakankamą kiekį vitamino A, pirmiausiai pastebime lūžinėjančius ir skylinėjančius nagus, išsausėjusią ir išbertą odą, pablogėjusį regėjimą ir kitas problemas.
Kaip rodo Nacionalinio psichinės sveikatos instituto duomenys, meditacija gali sumažinti arterinį kraujospūdį, apnašų ant arterijų sienelių kiekį ir cholesterolio lygį. Mokslininkai taip pat įsitikinę, kad jos praktikavimas gali užkirsti kelią cukrinio diabeto vystymuisi, taip pat ir širdies ligoms.
Ką daro žmogus, kai staiga pasijunta blogai? Tikriausiai nepameluosime pasakę, kad greitai įvertina situaciją ir puola gerti vaistų arba bando kokiais kitais išoriniais metodais paveikti savo organizmą.
Visi sutinka su teiginiu, kad jogos pratimai atpalaiduoja ir treniruoja kūną. Tačiau ar žinote, kad ji gali ir gydyti?
Įveikti kosulį galima skirtingais būdais – geriant vaistus arba naudojant natūralias priemones. Kokie liaudiški metodai patys veiksmingiausi?
Yra daugybė arbatos rūšių – visos jos pasižymi skirtingu kvapu, poveikiu žmogaus organizmui ir paruošimo technikomis. Vienos atstoja vaistus, kitos mėgstamos tiesiog dėl malonaus skonio. O kuo ypatinga imbierų arbata?
Dilgėlės – daugelio iš mūsų gal ir nelabai mėgstami, tačiau savaip įdomūs ir naudingi augalai. Ar žinojote, kad...
Laiku surinkti ir tinkamai paruošti augalai – puikūs fitopreparatai, kuriais galima gydyti įvairias ligas. Svarbiausia – žinoti ką rinkti ir kaip pasinaudoti pačios gamtos siūlomomis gėrybėmis.
Bulvės – itin naudingos daržovės, ypač mėgstamos liaudies medicinoje. Kam jos gali būti naudojamos?
Visos moterys – ir ne tiek jau mažai vyrų – turi bent po vieną papuošalą su akmeniu, bet tik vienetai, užsimaudami žiedą ant piršto ar įsiverdami auskarus, galvoja apie naudą sveikatai.
Ką daryti, kad šypsena būtų baltesnė? Apie stomatologinę dantų priežiūrą, deja, nerašysime, tačiau mielai papasakosime, ką vertėtų dažniau kramsnoti. Žinoma, dantų pigmentas kiekvieno yra individualus, tad kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Pabandyti reikėtų visus šiuos būdus, norint atrasti tinkamiausią.
Kambariniai augalai – ne tik interjero puošmena. Jie gali labai pagelbėti savo šeimininkams.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui