Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį skausmą!
Raudonos akys tikrai nepuošia, be to, ir jausmas – ne iš maloniųjų... Priežastys, žinoma, gali būti skirtingos, tačiau tenka pripažinti, kad dažniausiai akis per daug varginame patys: sėdime jas į smeigę į telefoną, kompiuterio ar televizoriaus ekraną, daug skaitome ir pan. Kaip sau padėti?
Ar žinojote, kad rauginti kopūstai – ne tik skanu, bet ir naudinga? Dar garsusis keliautojas ir atradėjas Džeimsas Kukas sakė: „Rauginti kopūstai išvaro iš kūno visas ligas. Jie gelbsti mano jūrininkų gyvybes.“ Tai kaipgi veikia šis vaistas ir kokias ligas juo geriausia gydyti?
Gyvename nuolatiniame skubėjime, įtampoje, dažnai nelieka laiko pabūti tyloje, įsiklausyti į save. Pasidarome patys sau svetimi. Tada ieškome, kas galėtų mums padėti susigrąžinti tą prarastą ryšį. Mūsų žodyne kuriuo nors metu atsiranda žodis „terapija“. Apie vieną jos rūšių – terapiją garsu – kviečiame pakalbėti kiek išsamiau.
Jums sunku susikaupti, jaučiate nerimą ir net atrodo, kad nedaug trūksta iki panikos? Greičiausiai tai reiškia, kad nesusidorojate su patiriamu stresu. Ką daryti?
Pakitusi nagų forma, spalva ar struktūra – rimtas įspėjimas apie sveikatos sutrikimus, kurių nevalia ignoruoti. Tai gali būti signalas ne tik apie nusilpusią imuninę sistemą, vitaminų trūkumą, tačiau ir perspėjimas apie širdies darbo, kraujotakos, skydliaukės sutrikimus ar kitas ligas.
Antrojo tipo cukrinis diabetas - viena sparčiausiai plintančių ligų pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje. Mūsų šalyje sergančių šiuo metu yra daugiau nei 51 000. Gydytojai spėja, kad realūs skaičiai yra bene dvigubai didesni, nes tiek pat žmonių ji nediagnozuota.
Kupiškio rajone gyvenantis ilgametis gydytojas Aleksandras Vaitoška – tikra vaikštanti enciklopedija, mielai besidalijantis patirtimi apie sveiką gyvenimo būdą, įvairias sveikatinimo priemones ir procedūras. Jaunatviškas ir energingas vyriškis nustebina pasakęs, kad jam netrukus sueis 72-eji.
Masažas padeda atpalaiduoti įtemptus raumenis, skatina į juos kraujo pritekėjimą ir išvaduoja iš sąstingio – bet tai toli gražu ne viskas. Kaip rodo kai kurie tyrimai, reguliarus masažas net padeda pagerinti imunitetą, nes stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad jis pagelbėja atsipalaiduoti psichologiškai, suteiki...
Dar niekam nepasisekė sukurti universalios priemonės, kuri padėtų įveikti alergiją visiems laikams, todėl nelieka nieko kito, kaip eksperimentuoti su vaistais ir liaudiškomis priemonėmis, tikintis, kad bent kas nors padės. Galima išmėginti ir alternatyvias gydymo priemones. Šį kartą papasakosime, kaip palengvinti alergiją.
Anglų fotografas Kirilas Kuletskis pasidalino nuotraukomis, darytomis Solotvino druskos kasyklose (Ukraina). Čia daugiau kaip 40 metų gydyti žmonės, sergantys astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis.
Ar žinojote, kad popiežius Pijus XII bičių pienelį ir bičių pikį paskelbė šventais? Sunku su tuo nesutikti, juk bitės jau tūkstančius metų žmonijai teikia pačią švenčiausią dovaną - sveikatą.
Akmenys – patys seniausi mūsų pasaulio „gyventojai“. Daugelis mano, kad jie turi sielą ir geba kaupti kosmoso, saulės ir žemės energiją, o tikro meistro rankose ją atiduoti, gydyti fizinius ir dvasinius negalavimus.
Šiandien kalbėsime apie radikulitą: kas tai per liga ir kaip ją išgydyti liaudies medicinos priemonėmis. Radikulitas – tai paplitusi periferinės nervų sistemos liga, kurios metu pažeidžiamos nugaros smegenų nervų šaknelės.
Mirtis ir mirimas – opios ir nemalonios temos. Net ir netikintys pomirtiniu gyvenimu jaučia nepaaiškinamą baimę. Psichologai ją, kaip ir kompleksus, siūlo įveikti elgiantis priešingai – būtent todėl ir imta taikyti ir tanatoterapija.
Galima pratimais pagerinti ir atitaisyti regėjimą ar ne – klausimas tebėra aktualus ir šiandien, kai vis daugiau žmonių nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be akinių ar kontaktinių lęšių. Tačiau dėl to, kad akis vis dėlto reikia reguliariai mankštinti, sutinka visi.
Alergija – tai padidėjęs organizmo jautrumas paprastai visiškai nekenksmingai medžiagai. Ši reakcija vyksta dėl antigenų ir antikūnų sąveikos. Jos apraiškos gali būti pačios įvairiausios: bronchinė astma, dilgėlinė, alerginė sloga, alerginis rinitas.
Įvairūs kvapai ir aromatai daro mums didžiulę įtaką. Jie gali sukelti labai prieštaringas emocijas – nuo susižavėjimo iki pasišlykštėjimo, arba versti mus elgtis priešingai, negu mums įprasta. Jie nukelia mus į praėjusius laikus, padeda išgyventi anksčiau patirtas akimirkas, žudo (retais atvejais) ir gydo. Šį kartą siūlome pasigaminti mišinių, k...
Kaip rodo Nacionalinio psichinės sveikatos instituto duomenys, meditacija gali sumažinti arterinį kraujospūdį, apnašų ant arterijų sienelių kiekį ir cholesterolio lygį. Mokslininkai taip pat įsitikinę, kad jos praktikavimas gali užkirsti kelią cukrinio diabeto vystymuisi, taip pat ir širdies ligoms.
Ką daro žmogus, kai staiga pasijunta blogai? Tikriausiai nepameluosime pasakę, kad greitai įvertina situaciją ir puola gerti vaistų arba bando kokiais kitais išoriniais metodais paveikti savo organizmą.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių