Nuo seno šaltalankiai labai mėgstami ir vertinami – ir ne be reikalo (kiekvienoje jų uogelėje yra labai daug vitaminų ir mineralinių medžiagų). Tai nepakeičiamas vaistas turintiems skrandžio problemų, sergantiems peršalimo ir daugeliu kitų ligų. Jų aliejumi galima gydyti net hemorojų, gimdos kaklelio eroziją, virškinamojo trakto sutrikimus ir kt.
Šaltuoju metų laiku susirgti labai paprasta. Nepriklausomai nuo to, ar kosulys sausas, ar drėgnas, gydyti jį būtina, ir kuo greičiau – juk uždelsus problemų prisideda dar daugiau. Siūlome išbandyti paprastą ir efektyvią priemonę – medaus kompresą.
Vasara – puikus metas pastiprinti organizmą. Aplinkui žydinčios vaistažolės tinka tiek šiltuoju sezonu sveikatos gerinimui ar negalavimų gydymui, tiek ruošiant atsargas žiemai. Žolininkė Danutė Kunčienė įvardina naudingiausius vasarą žydinčius vaistinius augalus, galinčius suteikti stulbinančios naudos.
Kad būtumėte sveiki visus metus, jau nuo ankstyvo pavasario verta pradėti rinkti vaistinius augalus. Štai keli iš jų!
Dėl gausių vitamino C atsargų kiviais laikomi puikia ir natūralia organizmo imuninės sistemos stiprinimo priemone. Vos vienas vaisius užtikrina, kad gautume reikalingą vitamino C dienos normą (100 g kivių yra 100–200 mg vitamino).
Orams nedžiuginant, dažnai skamba raginimai stiprinti imunitetą. Stipri sveikata ir atsparumas leidžia visai nesirgti arba įvairių negalavimų patirti kur kas rečiau.
Rudenį ir žiemą ypatingai verta prisiminti, kad įvairius negalavimus galima malšinti ne tik vaistais, bet ir natūraliomis arbatomis.
Piktybiniai navikai – dažniausia mirties priežastis po širdies ir kraujagyslių ligų, o sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje vis auga. Kasmet diagnozuojama beveik 18 tūkst. vėžio atvejų, iš kurių dažniausi – priešinės liaukos, odos (be melanomos), storosios žarnos (gaubtinės ir tiesiosios), krūties ir plaučių piktybiniai navikai. Vyrai Liet...
Medus, bičių nuodai ir žiedadulkės gydymui naudojami jau labai seniai. Medus laikytas geriausiu vaistu nuo pačių įvairiausių ligų, pradedant persišaldymu ir baigiant tuberkulioze ar gastritu. Praėjusio amžiaus pradžioje jis net naudotas oficialiai ligoninėse.
Sveiko gyvenimo būdo propaguotojams terminas „adaptogenai“ greičiausiai nėra naujas ir nežinomas, bet daugumą kitų žmonių jis trikdo.
Žalumynai ne tik suteikia patiekalams malonų aromatą ir subtilų skonį, bet ir papildo beišsenkančių naudingųjų medžiagų atsargas organizme, padeda įveikti daugelį negalavimų.
Vasara – puikus metas papildyti natūralių vaistų atsargas. Kokių vaistinių augalų galima pasirinkti?
Pajutę kokio nors negalavimo simptomus mes griebiamės visų įmanomų priemonių, kad jo kuo greičiau atsikratytume. Tačiau kol vieni pasikliauja šiuolaikinės medicinos pasiekimais, kiti nori sumažinti sintetinių preparatų vartojimą ir renkasi fitoterapiją – ligų gydymą vartojant iš augalų dalių paruoštus preparatus. Fitoterapijos specialistė Nijolė...
Dar mūsų močiutės žinojo, kad dilgėlės — tai ir vaistinis, ir maistui naudojamas vitaminingas augalas. Žmogui ji ypač naudinga po žiemos, nes tada organizmas būna išsekintas pavasario avitaminozės. Senieji dilgėlę vadindavo pavasario vaistinių augalų karaliene.
Žolelės – ne chemija, o papildai – ne vaistai, mano įvairiausių egzotinių maisto papildų gerbėjai ir vartoja juos saujomis. O kurių negauna įsigyti įprastiniais būdais, užsisako internetu net nenutuokdami, jog tokie preparatai gali būti itin pavojingi net ir mažomis dozėmis.
Klimakterinio gyvenimo tarpsnio dauguma moterų vis dar baiminasi, nors priemonių ir patarimų, padėsiančių įveikti fizinius ir emocinius pokyčius, netrūksta. Ginekologai gali pasiūlyti pakaitinę hormonų terapiją – t.y. papildyti organizme trūkstančio estrogeno ir progesterono atsargas hormoniniais preparatais. Tačiau toms, kurios dėl kažkokių pri...
Žolelių arbatos pasižymi valomosiomis savybėmis, taip pat gerina medžiagų apykaitą, be to, yra labai aromatingos ir skanios. Kaip jas vartoti?
Šiltose Viduržemio jūros pakrantėse augantys tikrieji skaistminai (Vitex agnus-castus L.) žavi savo dydžiu, grakščiais lapais, violetinių žiedelių kekėmis ir nauda nemalonių priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomų kamuojamoms moterims.
Vonios – tai ne tik maloni, bet ir naudinga procedūra. Ir kalba ne tik apie asmens higieną.
Jeigu norite numesti svorio, jūs puikiai žinote, kaip tą padaryti: reikia racionaliau maitintis ir būti fiziškai aktyvesniems. Tačiau prie šių dviejų „tradicinių“ priemonių specialistai rekomenduoja pridėti dar vieną – aromaterapiją.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių