Nors vaistinių lentynose gausu „stebuklingų“ receptinių ir nereceptinių vaistų, visgi susigundžius jų nusipirkti tenka patirti ir šalutinį preparatų poveikį. Gal verta pagalvoti apie natūralius slogos gydymo būdus? Juk jie saugūs ir veiksmingi... Iš gausybės receptų atrinkome keturis efektyviausius – sloga greitai praeis ir nebenorės sugrįžti!
Kokosų aliejui daugelis moterų negaili gerų žodžių: jis nuostabiai drėkina, švelnina, puoselėja, saugo mūsų odą, ir dar nuostabiai kvepia. Visgi neseniai į Ekodiena.lt akiratį papuolė kokosų aliejus, kurio etiketėje buvo parašyta „Pagaminta iš kopros“. Nusprendėme paprašyti pagalbos „Kvapų namų“ gamybos vadovės Rūtos Daunoravičienės. Ji mums pla...
Tikriausiai bent retkarčiais vaistinėse ar parduotuvėse pasidairote į vaistažolių arbatas. Arba vaistinius augalus renkate patys. Ar žinote, kam jie tinka, kaip juos naudoti? Štai keli iš jų.
Prieskoniais pagardintas patiekalas pasotina greičiau, negu be jų. Vos pusė šaukštelio raudonųjų pipirų, įmaišytų į padažą, arba arbatinis šaukštelis garstyčių su mėsa daro stebuklus – pagreitina medžiagų apykaitą net 25 %. Tačiau tai – ne vienintelis prieskonių privalumas.
Jei jaučiatės nervingi, pavargę, suirzę, nebūtina iš karto pulti gerti maisto papildų ar sintetinių piliulių. Atgauti jėgas gali padėti karšta vaistažolių vonia. Įvairios vaistažolės vartojamos atsižvelgiant į odos tipą.
Norite sustiprinti imunitetą? Išbandykite šiuos du veiksmingus receptus!
Česnakai ir svogūnai labai dažnai vartojami ne tik kulinarijoje, bet ir liaudies medicinoje. Ir ne be reikalo – juose esantys fitoncidai ir eteriniai aliejai pasižymi stipriu antibakteriniu, baktericidiniu poveikiu, slopina uždegimus ir naikina grybelius.
Viduriavimas – pasituštinimas skystomis ar vandeningomis išmatomis daugiau nei 3 kartus per parą. Dažniausia priežastis – virškinamojo trakto infekcija, plintanti per užterštą maistą, vandenį ar kontaktiniu būdu.
Topinambų tėvynė – Centrinė Amerika. Į Europą jie atkeliavo XVI amžiuje, čia labai greitai išplito, buvo gaminami pačiais originaliausiais ir, beje, paprasčiausiais būdais. Jie labai naudingi sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis, o diabetikams – tiesiog nepakeičiami. Bėda tik ta, kad, priešingai nei bulvės, jie saugomi daug trumpiau – dėl...
Norite gyventi ilgiau? Mėgstate arbatą? Siūlome išbandyti 3 skanius ilgaamžiškumo receptus!
Šaltasis sezonas daugelį verčia traukti nosimi ir apsirūpinti popieriaus atsargomis. Pats metas išsitraukti stiklainėlį medaus ir pasimėgauti šiuo sveikatai naudingu skanėstu! Ar žinote, kokių gydomųjų savybių turi įvairios jo rūšys?
Skrandžio opaligė – atsinaujinanti lėtinė liga, kuria serga tiek jauni, tiek garbaus amžiaus žmonės.
Namų daktaru tituluojamą alaviją šiais laikais auginamą išvystame vis rečiau, o juk jis gali tapti nepakeičiamu vaistu: sakoma, kad alavijas gydo odos sužeidimus (nudeginimus, žaizdeles, bėrimus), padeda sumažinti skausmą, skatina audinių regeneraciją, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir t.t.
Kas yra lėtinio nuovargio sindromas, tikriausiai nereikia aiškinti. O ar žinote, kaip su juo kovoti?
Eterinis cinamono aliejus gali padėti kovoti su stresu, pagerinti sveikatą, išvaduoti nuo daugybės negalavimų, suteikti žvalgumo, sugrąžinti gyvenimo džiaugsmą ir puikią nuotaiką. Tiesa, tai labai subtili esencija, ir naudoti ją taip pat reikėtų išmaniai.
Nuo kiaušinio savo dieną pradėdavo dar senovės romėnai... Tokia praktika pasiteisina ir dabar. Juk kiaušiniai – ne tik skanus, bet ir ypač naudingas produktas.
Mokslui žinoma daugybė produktų, gėrimų, žolelių ir kitų natūralių priemonių, kurios padės jums greičiau nugrimzti į sapnų karalystę. Štai ką nuo nemigos jums gali pasiūlyti pati gamta.
Kartais atrodo, kad dilgėlė – tai ne augalas, o pikta širšė, gelianti tada, kai to mažiausiai tikimės. Kadangi odą dirginanti medžiaga yra rūgštinės kilmės, kovoti su jos padariniais liaudyje pirmiausiai siūloma šarmais.
Jonažolė – tai nuo seno žinomas nuostabus gydomasis augalas. Senovės Rusijos žiniuoniai jį vadindavo švento Jono žole (nes augalo žydėjimas sutampa su Joninėmis) arba Jono krauju (nes trinant sėklas ir žiedus ant pirštų lieka kraują primenančios raudonos sultys). Šiandien jonažolių galima rasti daugelio preparatų nuo nudegimų ir antibiotikų bei ...
Malpigija (angl. – acerola) tropinių kraštų augalas, kuriuo mitybos specialistai domisi dėl ypatingos jo sudėties. Pasak gydytojos-dietologės dr. Editos Gavelienės 100 g šių vaisių gali būti 1500-4000 mg vitamino C, tai priklauso nuo malpigijų auginimo sąlygų, sunokimo.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.