Šis gėrimas ne tik naudingas kraujagyslėms ir nervų sistemai, pasižymi raminamuoju poveikiu ir gerina miegą, bet ir yra labai skanus.
Dalinamės dviem receptais, padėsiančiais sustiprinti jūsų ir jūsų vaikučių imunitetą!
Mėtos – nuostabus augalas, pasižymintis daugybe naudingų savybių. Kam jas galima panaudoti?
Kaip kovoti su skausmu be vaistų? Tai nesudėtinga – tereikia į savo racioną įtraukti šių produktų!
Baliniai ajerai Lietuvoje daugeliui yra gerai pažįstami augalai. Apie tai, kad jie žmonėms buvo svarbūs, galima spręsti ir iš daugybės liaudiškų pavadinimų (airas, airys, ajaras, arielas, arielys, ejeras, tatarška, totorka ir kt.). Ir šiandien ajerais gydomos pačios įvairiausios ligos ir negalavimai.
Dar Avicena rekomendavo kiaulpienes kaip gydomąją priemonę nuo daugelio ligų. Su tuo sutinka ir šiuolaikiniai specialistai.
Ne visiems pavyksta išvengti lietingo ir vėjuoto oro keliamų pavojų – dažnas iš mūsų patiria, kas yra peršalimas. Štai 5 būdai, kurie padės palengvinti kosulį ir jo keliamus nemalonius pojūčius.
Dabar agurkų ant savo stalo galime turėti kiaurus metus, tad neįsivaizduojame be jų šviežių salotų ir konservų, nors šis vaisius dar yra ir tikras vaistas – kartais net stebuklingas.
Vitaminas C arba askorbo rūgštis vienas iš svarbiausių vitaminų, padedančių stiprinti imunitetą ir užkirsti kelią ligoms. Vitaminas C turi antioksidacinių savybių, kurios kovoja su laisvaisiais radikalais.
Jei norite numesti šiek tiek svorio, galite sportuoti, laikytis dietų arba išbandyti įvairias procedūras (masažus, įvyniojimus ir pan.). Arba tiesiog dažniau pasilepinti kuria nors iš žemiau pateiktų arbatų – tai ir skanu, ir sveika!
Kas yra kosulys, savo kailiu anksčiau ar vėliau tenka patirti kiekvienam. Kartais norint įveikti šią problemą nereikia skubėti ryti mikstūrų ir tablečių – užtenka ir visai negudrių (tačiau laiko patikrintų) priemonių.
Aromaterapija – gilias tradicijas menanti ir daugelyje medicinų žinoma priemonė stiprinti fizinę ir emocinę sveikatą. Kam tinka eteriniai aliejai, kaip jie veikia – apie visa tai ir dar daugiau pasakoja aromaterapeutė Laimė Kiškūnė.
Kiekvienas žinome, kad maloniausia būti ten, kur skaniai kvepia. Vien todėl savo namus nuolat „puošiame“ įvairiais kvapais: deginame smilkalus, kvepiančias žvakes, purškiame gaiviklius ir dažnai net nesusimąstome, kad nuostabus aromatas gali pakenkti mūsų sveikatai.
Arbatos – labai naudingas dalykėlis (jos ne tik skanios, bet ir padeda kovoti su daugeliu ligų). Jeigu į jas įsidėsite natūralių priedų, poveikis bus dar geresnis!
Mandarinai – vaisiai, keliantys mums daugybę šiltų asociacijų: tai šventės, saulė, gera nuotaika ir... sveikata. Ar žinote, kokias ligas galima jais gydyti?
Tam, kad padarytum atradimą, kartais pakanka tiesiog pažvelgti į žinomus daiktus kitu žvilgsniu – ir visai nebūtina kurti ką nors nauja... Vargu ar šių protingų žodžių autorius Marselis Prustas turėjo omenyje tokį prozišką dalyką kaip aktyvuota anglis. Kita vertus, garsusis rašytojas nesirgo alergija.
Kaip minėjome pirmoje straipsnio dalyje, imbieras plačiai naudojamas ir liaudies medicinoje. Siūlome jums keletą receptų, tinkamų įvairių ligų ir negalavimų gydymui.
Imbieras – daugiametis žolinis augalas. Spėjama, kad lotyniškasis jo pavadinimas „Zingiber“ iš sanskrito kalbos reikštų „raguota šaknis“.
Bulvės – labai naudingos daržovės. Ar žinote, kokiomis savybėmis jos pasižymi?
Įvairios žolelės, žiedai, žievės ir šaknelės – laiko patikrinti vaistai, padedantys atgauti jėgas, suteikiantys budrumo ir sveikatos. Dalinamės keliais naudingais receptais!
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių