Vos gimęs kūdikis patenka į visiškai jam neįprastą aplinką. Be abejo, į ją reaguojama labai jautriai, tad norėdama užtikrinti, kad jis jaustųsi gerai, turi pasirūpinti, kad būtų tinkama oro temperatūra ir drėgmė, atkreipti dėmesį į garsus – juk mažylis prie jų dar nepratęs.
Neurozė – ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų liga. Beje, pasitaikanti gana dažnai. Kartais žmonės klaidingai vertina vaiko elgesį, manydami kad tai paprasčiausia tinginystė ir nedrausmingumas, o iš tiesų – tai rimtas sutrikimas.
Atrodytų, kad tinkamai uždėti kompresą – juokų darbas, tačiau su šia užduotimi susidoroja toli gražu ne visi. Skirtingais atvejais ir kompresai turi būti skirtingi, todėl šį kartą papasakosime, kaip ir kada juos pasidaryti patiems.
Apsinuodijimų, kaip ir kitų nelaimių pasitaiko daugumai vaikų, juk mažieji nuolatos stengiasi viską paragauti, ypatingai tai, kas labai skaniai kvepia ar gražiai atrodo. O juk namuose pilna spalvotų buteliukų, kuriuose slepiasi nuodai.
Kaip kovoti su lėtinio nuovargio sindromu? Ar tai iš viso įmanoma?
Medikai skambina pavojaus varpais: pastebima, kad kasmet vaikų sveikata vis prastesnė ir prastesnė. Lėtinėmis ligomis serga maždaug 20 % krūtimi maitinamų mažylių ir 40 % mokyklinio amžiaus vaikų, o baigus mokyklą jau beveik kiekvieno žmogaus ligų sąraše yra didžiulė ir nelabai graži puokštė pačių įvairiausių negalavimų.
Dantų balinimo procedūros odontologijoje prasidėjo nuo 1980-ųjų metų. Ir prasidėjo ne veltui – „estetikos“ amžiuje pradėjome eiti prieš prigimtį – kurti save. Imta siekti tobulumo, kurio gaires pradėtojo diktuoti žurnalų viršeliai. Ir štai, suradome ką tobulinti – dantis.
Kiekvienas turime savo būdų, kaip įveikti užplūdusią melancholiją, bet pasitaiko atvejų, kai pats žmogus negali suvaldyti jį nugramzdinusios į prislėgtos nuotaikos liūną depresijos.
Kiekvienai mamai svarbiausia jos gyvenimo dalis yra vaikas, todėl natūralu, kad jo sveikatos sutrikimai verčia ją nerimauti, rūpintis... Būti švelniai ir globoti prastai besijaučiantį mažylį nėra blogai, tačiau reikėtų pagalvoti apie tai, kokį pavyzdį tu rodai.
Regėjimas – vienas iš svarbiausių pojūčių. Jis padeda mums pažinti pasaulį ir jį priimti. Tačiau nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio arba televizoriaus ekrano baigiasi tuo, kad akys vis labiau silpsta, o mums tenka apsilankyti pas oftalmologą ir pirkti stipresnius akinius arba kontaktinius lęšius. Kai kuriais atvejais, kai situacija visiškai b...
Daugeliui moterų pasirodo tiek uždegiminės, tiek neuždegiminės kilmės išskyrų, todėl net ir užsikrėtus gonorėja, ne visuomet paprasta suprasti, kad tai – ne paprastas uždegimas, o rimta liga. Taigi tik maždaug 10-20 procentų gonorėja sergančių moterų pačios kreipiasi į gydytojus, įtardamos lytiškai plintančią ligą.
Vargu ar vaikų neturinčią šeimą galima pavadinti išties laiminga... Nors jų susilaukti svajoja daugelis, toli gražu ne visos poros gali tikėtis šeimos pagausėjimo.
Kokių nepatogumų ir nemalonumų sukelia menstruacijos, suprasti gali tik moterys. Nuotaikų svyravimai – pats mažiausias iš jų... Dailiosios lyties atstoves tomis dienomis kankina ir spazmai, gali svaigti galva, pradėti pykinti. Kai kurios pasijunta taip prastai, kad netgi vaistiniai preparatai nebepadeda.
Apie tai, kaip turi vystytis ir augti mūsų vaikai, ką jie jaučia ir kaip juos reikia prižiūrėti, kuo maitinti, nuo ko priklauso mažylio vystymasis ir netgi kaip padaryti jo plaukučius storesnius, prikurta begalės legendų ir mitų.
Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir auklėtojų tikslas. Ar mažylis toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų, t.y. kokias sąlygas augti ir vystytis jie sudarys.
Nors reakcija į čiaudulį įvairiose kultūrose šiek tiek skiriasi, į didelę dalį aspektų vis dėlto galima pažvelgti universaliai. Štai keletas įdomių faktų.
Daugelis susiduriame su implantologija ir dantų taisymų, tačiau, nors ir informacijos ir pakankamai, bet klausimų dažnam kyla. Kokius klausimus būtina užduoti pirmojo vizito metu?
Sirgti nenori niekas, tačiau kartais pagalba yra tiesiog būtina. Kaip išsirinkti gerą chirurgą? Ką žmonėms, gulantiems į ligoninę, pataria patys specialistai?
Ar tikrai kūdikio gimimas – vien didžiulė laimė, džiaugsmas ir euforija jo susilaukusiems tėvams? Ne tik ir ne visada, sako specialistai. Moterims gyvenimas, atrodo, verčiasi aukštyn kojomis dėl pasikeitusios išvaizdos, socialinės aplinkos ir santykio su partneriu. Ką jaučia vyrai, dažnai ir dar sunkiau įspėti.
Žmogaus organizme esančios bakterijos gali veikti dvejopai: nepadaryti jokio poveikio sveikatai arba sukelti infekciją. Kitaip tariant, ta pati bakterija gali būti ir visiškai nekenksminga, ir labai pavojinga. Pavyzdžiui, žmogaus tonzilėse gyvena sąlyginai patogeninis stafilokokas.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus