Apie tai, kaip turi vystytis ir augti mūsų vaikai, ką jie jaučia ir kaip juos reikia prižiūrėti, kuo maitinti, nuo ko priklauso mažylio vystymasis ir netgi kaip padaryti jo plaukučius storesnius, prikurta begalės legendų ir mitų.
Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir auklėtojų tikslas. Ar mažylis toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų, t.y. kokias sąlygas augti ir vystytis jie sudarys.
Nors reakcija į čiaudulį įvairiose kultūrose šiek tiek skiriasi, į didelę dalį aspektų vis dėlto galima pažvelgti universaliai. Štai keletas įdomių faktų.
Daugelis susiduriame su implantologija ir dantų taisymų, tačiau, nors ir informacijos ir pakankamai, bet klausimų dažnam kyla. Kokius klausimus būtina užduoti pirmojo vizito metu?
Sirgti nenori niekas, tačiau kartais pagalba yra tiesiog būtina. Kaip išsirinkti gerą chirurgą? Ką žmonėms, gulantiems į ligoninę, pataria patys specialistai?
Ar tikrai kūdikio gimimas – vien didžiulė laimė, džiaugsmas ir euforija jo susilaukusiems tėvams? Ne tik ir ne visada, sako specialistai. Moterims gyvenimas, atrodo, verčiasi aukštyn kojomis dėl pasikeitusios išvaizdos, socialinės aplinkos ir santykio su partneriu. Ką jaučia vyrai, dažnai ir dar sunkiau įspėti.
Žmogaus organizme esančios bakterijos gali veikti dvejopai: nepadaryti jokio poveikio sveikatai arba sukelti infekciją. Kitaip tariant, ta pati bakterija gali būti ir visiškai nekenksminga, ir labai pavojinga. Pavyzdžiui, žmogaus tonzilėse gyvena sąlyginai patogeninis stafilokokas.
Žmogaus organizmas – tai sudėtinga ir daugialypė sistema. Kiekvienas organas atlieka savo darbą, sukurdamas sąlygas tinkamai veikti ir kitiems organams. Taip sukuriama bendra “komandinė” sistema, kurią privalu valdyti.
Jis pasireiškia netikėtai, tačiau visuomet dėl kokios nors priežasties. Kodėl kartais kojas ima traukti mėšlungis ir kaip jo atsikratyti?
Kosulys, lydimas švokštimo ir sunkaus kvėpavimo- kelia susirūpinimą. Ypatingai tuomet, jei kosulys pasirodo netikėtai, priepuoliškai, o vos jam praėjus ir vėl jaučiatės puikiai. Toks kosulys – dažniausias bronchinės astmos požymis.
Alergija – labai paplitusi liga, neaplenkianti ir pačių mažiausių. Su ja bent kartą per visą gyvenimą tenka susidurti kone kiekvienam. Anot statistikos, kas penktas vaikas pasaulyje kenčia dėl alergijos.
Antivakcininiais vadinami judėjimai pamažu įgauna pagreitį visose civilizuotose pasaulio šalyse. Ne išimtis ir Lietuva. Pastaruoju metu itin padaugėjo neigiamos informacijos apie skiepus ir skiepijimąsi. Deja, daugeliui tėvų skiepai vis dar yra nesuprantama sritis, informacijos internete galima surasti įvairiausios, tačiau objektyvios – mažoka. ...
Gydytojai teigia, kad pastarąjį dešimtmetį problemų su žarnynu skaičius gerokai išaugo, o nuo vidurių užkietėjimo kenčia ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir vis daugiau vaikų.
Prastas regėjimas – ne tik nesirūpinimo savo akimis pasekmė. Labai tikėtina, kad vaikas šį „minusą“ gali paprasčiausiai paveldėti iš tėvų. Tačiau net ir tokiu atveju, laiku susirūpinus, regos prastėjimą galima sėkmingai sustabdyti. Štai keletas klausimų ir atsakymų apie vaikų trumparegystę.
Spontaniškas seksas turi savų privalumų, tačiau minusų tikriausiai galima suskaičiuoti daugiau. Kokie gi pavojai tyko moterų?
Kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime patyrė, kas yra galvos skausmas. Kartais atrodo, kad jis atsiranda tarsi iš niekur: stukteli ar baksteli nei iš šio, nei iš to, o pasitaiko, kad užspaudžia taip, jog maža nepasirodo.
Šiais laikais vaikų, turinčių polinkį į alergiją, vis daugėja. Padėti šiuo atveju gali ne tik vaistai, bet ir natūralūs vaistiniai augalai. Žolelių vonios gali būti naudojamos jau pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais. Tokios procedūros labai veiksmingos ir teigiamai veikia ne tik odelę, bet ir visą vaiko organizmą.
Iš čiaupo bėgantis rudas vanduo kenkia sveikatai?
Vargu ar atsirastų bent viena mamytė, kuriai nerūpėtų vaiko sveikata ir nevaldomo noro pažinti pasaulį pasekmės. Nenuostabu, kad kartais imamės netgi gąsdinimų – o, pasirodo, visai be reikalo.
Kaip nesusirgti, kai aplinkui visi kosėja ir sloguoja? Ką reikia žinoti apie slogos gydymą, kad nekaltutis peršalimas nesibaigtų rimtomis komplikacijomis?
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.