Tikriausiai kiekviena moteris yra bent kartą gyvenime susidūrusi (ar bent jau girdėjusi) apie pienligę – bene dažniausiai pasitaikančią moterišką ligą. Statistikos duomenimis, apie 75% moterų yra persirgusios šia grybelinės infekcijos liga, o daliai moterų – ji nuolatinė gyvenimo palydovė.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai sako, kad ar mokiniai išliks stiprūs, sveiki ir darbingi visus mokslo metus didžia dalimi priklauso ir nuo to, kaip vaikas psichologiškai jausis mokykloje, ar nebus užgauliojamas, ignoruojamas.
Astma – chroniškas uždegiminis kvėpavimo takų susirgimas, kuriam būdingas padidintas bronchų jautrumas įvairiems alergenams, o taip pat nespecifiniams dirgikliams: tabako dūmams, šaltam orui, fiziniam krūviui ir t.t.
Įprastai mergaičių lytinė branda prasideda maždaug 10-11 metais, tačiau vis dažniau fiksuojami atvejai, kuomet fiziniai brandos požymiai išryškėja kur kas jaunesniame amžiuje.
Kepenys – stambiausia liauka organizme, atliekanti daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Jos ne tik reguliuoja cukraus cholesterolio bei fermentų kiekį, bet ir dalyvauja kraujo krešėjime, gamina ir išskiria tulžį ir t.t.
Deja, šlapimas – tai ne tas dalykas, į kurį dažnai kreipiamas dėmesys. O juk šlapinimosi dažnumas, šlapimo spalva ir kvapas gali daug pasakyti apie jūsų sveikatos būklę, pavyzdžiui, ką valgėte, ar dažnai vartojate alkoholinius gėrimus ir kokiomis ligomis sergate.
Iš viso žinoma apie 150 žmogaus organizme galinčių gyventi kirmėlių rūšių, tačiau svarbiausių iš jų yra mažiau nei 10. Jos parazituoja vaiko žarnose ir kituose organuose. Labiausiai paplitusios – askaridės, plaukagalviai ir spalinės.
Vasariškus orus tenka stebėti pro kabineto langą? Nepamirškite, jog net ir įtemptas darbas neturėtų būti priežastis pamiršti svarbiausius organizmo poreikius – tiesą sakant, kaip tik priešingai. Darbe praleidžiame didelę dienos dalį, todėl tuo metu turėtume suvartoti apie 60 % visų reikalingų skysčių. Dehidratacija gali lemti koncentracijos prob...
Tikriausiai ne kartą esate sutikę žmonių, kurie net ir kaitriomis dienomis apsimuturiuoja šilčiausiais megztiniais ir skarelėmis.
Dažniausiai žmogaus organizmui trūksta vos vieno ar dviejų vitaminų. Kaip suprasti, ko organizmas stokoja ir ištaisyti šią klaidą?
Pagrindinė menstruacijų dingimo priežastis žinoma visiems. Tai – nėštumas. Tačiau įtakos gali turėti ir kitos priežastys: stresas, greita svorio kaita (dietos), fizinis krūvis, ligos ir t.t.
Už termino „galvos svaigimas“ glūdi patys įvairiausi pojūčiai: nuo alpimo ir jausmo, kad tuoj neteksi sąmonės, iki jutimo, kad siūbuoja kūnas ar aplinkui esantys daiktai. Kokios šio reiškinio priežastys?
Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip pasikelti sau nuotaiką. Labai apmaudu, tačiau nuolatinis materialinių gėrybių vaikymasis ir lipimas karjeros laiptais, lėtinis stresas ir individauli reakcija į tai, kas vyksta, dažnai sukelia pesimizmo sindromą, kurio atsikratyti nėra taip jau paprasta.
Stresas – dažnas reiškinys mūsų dienomis. Beje, labai nemalonus ir galintis sukelti daug problemų. Kaip su juo kovoti?
Peršalti rudenį nesunku – tai gana dažnas reiškinys. Gydytojų teigimu, šiuo metų laiku rizika susirgti virusinėmis ligomis padidėja net du kartus. Kodėl?
Ilgą laiką vaikų rachitas buvo vertinamas tik kaip vitamino D trūkumas. Šiandien į problemą žiūrima jau plačiau, nes žinoma, kad fosforo ir kalcio apykaitą sutrikdo ne tik nepakankamas šio vitamino kiekis, gaunamas su maistu, bet ir kiti veiksniai.
Kraujospūdžio matavimas – įprasta procedūra, atliekama paciento apžiūros metu. Dauguma gydytojų matuoja spaudimą tik ant vienos rankos (dažniausiai – kairės), tačiau anglų tyrėjai įsitikinę, kad tai – didžiulė klaida, kadangi labai svarbu žinoti abiejų rankų rodiklių skirtumą.
Bijote dėvėti šortus arba mini sijonėlį dėl raudonų mazgelių, nusėjusių jūsų kojas aukščiau kelėnų? Visai gali būti, kad jus užpuolė folikulitas. Tai folikulų uždegimas, kurį sukelia Pseudomonas giminės bakterijos. Jos aptinkamos baseinuose ir sūkurinėse voniose.
Džiugu, kad vis daugiau žmonių susimąsto, ką iš tikrųjų vartoja, ir koks yra vienų ar kitų vaistinių preparatų keliamas pavojus. Niekas nesako, kad vaistų reikia bijoti, tačiau žinoti apie juos kaip galima daugiau – pravers kiekvienam.
Daugelis žmonių į pilvo šokius žiūri kaip į egzotišką pramogą, kažką labai gražaus ir erotiško. Vis dėlto viskas yra kiek sudėtingiau – pasirodo, kad tokia veikla ne tik suteikia estetinį ir dvasinį pasitenkinimą, bet taip pat yra labai naudinga moterų sveikatai.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių