Didžioji dauguma dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime pabando užsitraukti dūmą. Vienos tai daro dėl to, kad galėtų lengviau pritapti prie kompanijos, kitos – norėdamos nusiraminti stresinėse situacijose, dar kitos – tiesiog iš paprasčiausio smalsumo. Kad ir kokios būtų rūkymo priežastys, tiesa ta, kad cigarečių turinys visoms joms daro...
Virškinimo sutrikimai kamuoja kas antrą pasaulio gyventoją. Tačiau apie juos vis dar žinome stebėtinai mažai. Vienas dažniausių pasitaikančių negalavimų – funkcinė dispepsija.
Mokslininkai perspėja, kad įkandus erkei galite prarasti apetitą mėsai! Taigi, vegetaru galite tapti ir ne savu noru, nes erkė įšvirkščia nuodų, kurie sukelia alergiją šiam produktui.
Pirmojoje šio straipsnio dalyje buvo kalbama apie trumpalaikius miego sutrikimus, kuriuos galima įveikti liaudies išmintimi. Tačiau tada, kai kankina ilgalaikė nemiga, vertėtų kreiptis į specialistus.
Jūs sunkiai užmiegate ir valandų valandas vartotės nuo vieno šono ant kito? Prieš griebdamiesi medikamentų, išbandykite keletą švelnesnių metodų, galinčių padėti susigrąžinti ramybę.
Lietuvoje alkoholizmu sergantys asmenys gali būti gydomi priklausomybės ligų centruose „Minesotos“ programose, tuose pat centruose galima pasirinkti ir kitokį gydymą (medikamentinį ar kodavimą). „Minesotos“ programa trunka 28 dienas ir kainuoja 200/400 litų.
Gydymas dėlėmis arba hirudoterapija, ilgą laiką buvo laikomas anachronizmu. Tačiau paskutiniais metais ji vėl atgavo savo populiarumą: kai kurie netgi mano, kad dėlėmis galima išgydyti visus negalavimus. Kokiais atvejais tai iš tiesų yra veiksminga?
Prakaitas – tai organizmo termoreguliacinės sistemos dalis, o prakaitavimas – visiškai natūralus procesas, palengvinantis mūsų gyvenimą (ypač – per karščius). Tačiau jeigu pradedame nervintis, įsijungia mūsų simpatinė nervų sistema, kurios pagrindinė užduotis yra paruošti organizmą stresui, bet kartu ir pasistengti jį nuo to streso apsaugoti. To...
Įprasta manyti, kad pagrindinė grėsmė gulinėjant prie vandens telkinio yra saulė, tačiau iš tikrųjų žalos sveikatai galime prisidaryti ir patys.
Visą žmogaus gyvenimą jo organizmas stengiasi palaikyti vidinės kūno aplinkos balansą. Tai įmanoma tik dėka nuolatinio imuniteto darbo, kuris nesustodamas gina nuo bakterijų, virusų, grybelių ir parazitų. Taigi pagrindinis imuninės sistemos tikslas – apsaugoti organizmą nuo infekcinių ligų.
Jeigu organizmo imunitetas yra nusilpęs, sumažėja atsparumas neigiamam išorės veiksnių poveikiui. Imunitetas – tai sudėtinga ir ištobulinta sistema, kurią gali paveikti daugelis faktorių (įskaitant virusus ir bakterijas). Sustiprinti jį galima tik stiprinant visą organizmą apskritai, pakeitus savo gyvenimo būdą ir požiūrį į jį.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialistai pataria, ką daryti, kad per karščius nesušlubuotų sveikata ir nepablogėtų savijauta.
Kaip atrodo plokščiapėdystė, įsivaizduoti nesunku – daug ką pasako vien pavadinimas. Normali pėda turi tarytum dvi atramas, sudarančias skliautą: tai kulnas ir dalis prie kojų pirštų. Jeigu šis skliautas nusileidžia, atsiranda problemų.
Žvynelinė (sin. psoriaze, psoriasis) – tai tik odos liga. Būtent taip galvoja tie, kuriems su panašiomis problemomis nėra tekę susidurti. Tačiau iš tiesų žvynelinė – tai dar ir depresija bei stresas.
Neabejotina, jog motinos pienas kūdikiams, ypač pirmųjų 4–6 mėnesių, yra nepaprastai svarbus. Motinos pienas yra geriausias maistas kūdikiui ir saugo jį nuo daugelio ligų. Deja, žindančios motinos kartais suserga, ir tuomet prireikia vaistų… Bet ar galima žindyti kūdikį, jei motinai reikia vartoti vieną ar kelis vaistus?
Cody McCasland - nepaprastas berniukas. Sulaukus vos pusantrų metukų, jam buvo amputuotos kojos (berniukas sirgo reta liga - Sacral Agenesis, kurios metu nesivysto apatinė kūno dalis).
Šoko priežastimi gali tapti trauma, šiluminis smūgis, alerginė reakcija, infekcija, apsinuodijimas ir daugybė kitų priežasčių. Šoką apibūdina šie simptomai.
Hipertermija vadinama būklė, kuomet kūno temperatūra pakyla aukščiau 37 laipsnių ir atsiranda sutrikus šilumos gaminimo ir šilumos išskyrimo proceso pusiausvyrai. Išskiriami 3 hiperterminių reakcijų sindromai.
Hiperhidrozė – tai terminas, reiškiantis padidėjusį, gausų prakaitavimą. Dažniausiai šios gana retos, tačiau nemalonios ligos požymius galima pastebėti pažvelgus į žmogaus rankas.
Kai kurios medicininiu požiūriu visiškai nepavojingos ligos sukelia begalę problemų. Viena iš jų yra vitiligo (kitaip dar vadinama baltme) – melanino gamybos sutrikimas, dėl kurio kūnas išmarginamas baltomis dėmėmis.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.