Neplanuotas nėštumas, nesveiki, apsigimę palikuonys arba nevaisingumas – štai kuo gali baigtis lytiniai santykiai be prezervatyvų. Ir visų šių nemalonumų kaltininkė – lytiškai plintanti chlamidiozė.
Išgirdus diagnozę „alergija šalčiui“ pirmą kartą, apima nuostaba. Kaip šis reiškinys gali egzistuoti mūsų ir taip nešiltuose kraštuose? Juk organizmas turėtų būti prisitaikęs prie sudėtingo klimato? O jeigu ji vis dėlto yra, kodėl mūsų pirmtakai ja nesirgo?
Lytiškai plintančios ligos (LPL) – labai opi šiuolaikinė problema. Ypatingai situaciją sunkina faktas, kad maždaug 20 procentų LPL nešiotojų nežino esantys užsikrėtę, todėl nesigydydami ir nesisaugodami perduoda užkratą kitiems žmonėms.
Prasideda žiema... Kartais būna taip, kad laukiant viešojo transporto tiesiog kyla noras kaukti – atrodo, kad šaltis iš tiesų kandžioja kojas. Ką daryti? Štai keli labai praktiški patarimai ir pastabos.
Paskaičiuota, kad didžioji dalis porų, norinčių susilaukti vaiko, lytinių santykių turi 4 kartus per savaitę, kol moteris galiausiai pastoja... po pusmečio. Jeigu po metų aktyvių pastangų nepavyksta susilaukti vaikelio, tai laikoma, kad pora turi vaisingumo problemų. Šiandien kas ketvirta pora susiduria su tokiomis bėdomis, o vertinant konkrečiu...
Maždaug 5 % krūtimi maitinančių mamyčių kenčia dėl mastito – mikrobų sukelto ūmaus infekcinio pieno liaukos uždegimo. Požiūris, kad tai tik tingių moterų problema, teisingas tik iš dalies: šiuo laikotarpiu reikia visai nedaug, kad susirgtumėte.
Šių metų vasarą startavęs socialinis projektas „Mylintys gyvenimą“, skirtas sergantiesiems vėžiu, toliau aktyviai vysto savo veiklą ir šį kartą daugiau dėmesio skirs onkologine liga sergančioms moterims. Šiuo metu sudaryta speciali nemokama meno ir psichologinės terapijos pagalbos programa tokioms moterims.
Daugiau kaip 70 proc. Lietuvos mamų rotavirusinę infekciją laiko labai sunkiu ir sunkiu susirgimu mažiems vaikams. Devynios iš dešimties teigia žinančios, kad dėl šios infekcijos sukeltos dehidratacijos kūdikis gali atsidurti reanimacijos skyriuje.
Po sunkios darbo dienos, kuomet visas aštuonias, o kartais ir daugiau valandų praleidžiame sėdėdami vienoje padėtyje prie kompiuterio, paskausta ne tik kojas ir rankas, bet ir nugarą.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad visoms nėščiosioms rekomenduojama pasitikrinti dėl Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijos du kartus: iki 12-osios nėštumo savaitės ir 29–40-ąją nėštumo savaitę.
Apie privalomąjį sveikatos draudimą žinoti sveika, nes akis į akį su liga susidūręs žmogus susimąsto, kiek iš tiesų kainuoja gydymas ir vaistai, o apdraustieji arba apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu, sužino apie kompensuojamuosius vaistus ir susiskaičiuoja, kad didelė kainos dalis ar net visa kaina yra kompensuojama.
Užsienyje darbo emigrantų iš Lietuvos gausu, tačiau yra ir grįžtančių. Ką verta žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą grįžtantiems į Lietuvą? Kaip laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu ir gauti teisę į apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas?
Tyrėjai sutinka, kad didelę įtaką vyriškumui turi ir neteisinga mityba bei vyriškųjų hormonų gamybai būtinų medžiagų trūkumas – norint susidoroti su šiomis bėdomis galima peržvelgti tai, ką dedamės į lėkštę bei į pagalbą pasitelkti papildomų priemonių.
Lapkričio 18-ąją buvo minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad dėl neteisingo antibiotikų vartojimo didėjant mikroorganizmų atsparumui greitai galime nebeturėti efektyvių vaistų sunkioms infekcijoms gydyti, todėl dėmesį į šią problemą kviečia atkreipti ne tik medikus, bet ir visuomen...
1982 metų gruodžio 4 dieną vienoje Melburno (Australija) krikščionių šeimoje gimė Nikas Vuičis (Nick Vujicic) – vaikas be rankų ir kojų. Šiandien jis – laimingas ir besišypsantis šeimą sukūręs vyras, stebinantis aplinkinius savo stiprybe ir humoro jausmu. Jis turi du aukštuosius išsilavinimus ir tiki, kad niekas nevyksta be priežasties, kad neįg...
Specialistų teigimu, agresyvus tėvų elgesys su vaikais gali sukelti ne tik psichologinių, bet ir rimtų fizinės sveikatos problemų.
Dėka biologinių dėsnių ir gyvenimo būdo, moterys gyvena ilgiau už vyrus. Tačiau ilgesnis gyvenimas tolo gražu nereiškia geresnio gyvenimo.
Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena (PDD), kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę, įskaitant mokymą ir informaciją įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis. 2009–2013 m. tema – „Diabeto kontrolės mokymas ir profilaktika“.
Šį kartą mūsų pašnekovė – Virginija Lisauskienė. Kaip pati sako, labai turtinga moteris, nes turi nuostabią šeimą – gerą vyrą, dvi dukras, sūnų, marčią ir du anūkėlius. Kalbamės apie paliatyviąją pagalbą ir savanoriško darbo ypatumus.
Kas antras (48 proc.) Lietuvos gyventojas mano, jog savo dantų ir burnos higienai turėtų skirti daugiau dėmesio nei skiria dabar. Tik 26 proc. vyrų ir beveik dvigubai daugiau moterų (40 proc.) yra patenkinti šia sritimi.
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius