Pasirodo, kad žmogaus organizmas geba pats pasigaminti aspiriną ir kai kuriuos kitus vaistus. Taigi, galbūt prieš geriant vaistus reikėtų susimąstyti, ar jie tikrai mums reikalingi?
Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) - vienas iš naujausių, pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. MRT metu yra naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurių pagalba išgaunamas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas.
Riešutų mėgėjai pasižymi mažesne rizika sirgti širdies ligomis – Harvardo mokslininkai nustatė, kad vyrai, kurie du ar daugiau kartų per savaitę valgo riešutus, 47 proc. rečiau miršta nuo širdies priepuolio nei tie, kurie riešutų nevalgo.
Ilgą laiką apie podagrą sklandė daugybė mitų, pavyzdžiui, kad podagra – tai gausiai ir riebiai valgančių, nesaikingai alkoholį vartojančių žmonių liga. Kadangi senais laikais tokį gyvenimo būdą galėjo gyventi tik turtingieji, podagra buvo vadinama karalių liga.
Rimvydas Židžiūnas – mokymų projektų „Social Games" įkūrėjas ir vadovas, asmeninio efektyvumo treneris, sukaupęs 16 metų mokymų vedimo ir asmeninio konsultavimo patirtį. Reiktų pabrėžti, kad Rimvydas yra praktikas, kuris visus savo sugebėjimus ir žinias realizuoja savo profesinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime – būtent todėl jo vedami semina...
Kosulys, lydimas švokštimo ir sunkaus kvėpavimo - kelia susirūpinimą. Ypatingai tuomet, jei kosulys pasirodo netikėtai, priepuoliškai, o vos jam praėjus ir vėl jaučiatės puikiai. Toks kosulys – dažniausias bronchinės astmos požymis.
Mūsų įprastas mąstymas nuolatos sukasi problemų ir jų sprendimų rate. Tad ne tik darbe, bet ir laisvalaikiu visada ieškome problemų ir su jomis kovojame arba vengiame. Toks stereotipinis mąstymas ilgainiui pradeda kaupti įtampą, nerimą, nuovargį ir nepasitenkinimą savimi bei pasauliu. Ar galima pabėgti iš šio užburto rato? Ar galima gyventi ir n...
Keturios Lietuvos pilietės kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) dėl to, kad mūsų šalyje neužtikrinamos su gimdymu susijusios žmogaus teisės. Anot pareiškėjų, Lietuvoje nesudaromos sąlygos pasirinkti gimdymo vietą, būdą bei sąlygas ir gauti kvalifikuotą pagalbą gimdymo ne ligoninėje metu. Tačiau daugelyje Europos šalių įprasta, kad med...
Stenokardija (dar vadinama širdies angina) – tai liga, kuriai būdingi trumpalaikiai stipraus skausmo priepuoliai krūtinės ir širdies srityje. Paprastai ji išsivysto tada, kai širdis nepakankamai aprūpinama krauju ir dėl to gauna per mažai būtinų medžiagų.
Pacientui, atvykusiam pas šeimos gydytoją, dažnai iškyla klausimas: už kokius tyrimus teks susimokėti? Apie pirminio lygio tyrimus, kompensuojamus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, kalbamės su Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozoliene.
Sąnario pakeitimo arba endoprotezavimo operacija – chirurginis skausmingų ir judesius ribojančių sąnarių pažeidimų gydymo metodas. Ir nors žmonės, nepaisant savo amžiaus ir gyvenimo būdo, nori visada išlikti judrūs, smagūs ir linksmi, sąnario susidėvėjimas dažnai visais atžvilgiais paveikia asmeninį gyvenimą. Darosi sudėtinga vaikščioti, vairuot...
Šiuos metus Lietuvos Seimas paskelbė Sveikatingumo metais. Šalyje ne tik bus organizuojama dešimtys renginių, bet ir netrūks įvairių diskusijų, ekspertų nuomonių ir svarstymų kas lemia visuomenės sveikatą, kaip rūpinamės savimi, kokią naudą duoda strategijos, ar sportuojame tik sėdėdami prie televizoriaus.
Daugelis iš mūsų varžosi kitiems parodyti tikrąsias savo emocijas ir jausmus, tikindami, kad santūrumas – tai vertybė. Tačiau pamąstyti yra apie ką – tyrimai rodo, kad ūmaus būdo ispanai ir italai gyvena beveik dvejais metais ilgiau, nei dauguma kitų tautų. Mokslininkų teigimu, šio reiškinio ir puikios italų bei ispanų sveikatos priežastis yra a...
Lietuvos Respublikos Vyriausybė kreipiasi į visuomenę kviesdama 2013 m., Sveikatingumo metais, aktyviai įsitraukti į sveikatingumo veiklą, turinčią apimti kuo daugiau sektorių, žinybų, sričių. „Tik veikdami kartu, įprasminsime brangiausio turto – sveikatos – idėjas ir puoselėsime tautos sveiko gyvenimo būdo nuostatas“, – rašoma kreipimesi.
Linkime neprarasti tikėjimo ir vilties, mokėti džiaugtis net ir mažučiais dalykais - gražiomis snaigėmis žiemą ir kvepiančia žole pavasarį, puodeliu karštos kavos ryte ir saldžiu miegu laisvadieniais.
Užsikrėtus gonorėja, pirmuosius požymius vyrai gali pastebėti praėjus 3-5 dienoms. Dažniausiai lytinių organų srityje ima perštėti ir deginti, o kiek vėliau atsiranda skausmingas šlapinimasis ir negausios gleivingos arba pūlingos išskyros.
Medicininė statistika rodo, kad vidutiniškai klimakterinis laikotarpis moterims prasideda maždaug nuo 50 metų, tačiau neretai nutinka ir taip, kad menopauzė ateina daug anksčiau – apie 40 gyvenimo metus.
Dažniausiai pasitaikanti seksualinio gyvenimo problema, su kuria susiduria moterys – tai lytinio potraukio sumažėjimas, nepakankamas susijaudinimas ir skausmas lytinio akto metu. Taigi šį kartą norėtume pakalbėti apie vieną iš seksualinių sutrikimų – vaginizmą.
Žagsulys – tai nespecifinis kvėpavimo sutrikimas, pasireiškiantis kaip nevalingas, spazmiškas diafragmos trukčiojimas ir sukeliantis daugybę nepatogumų ir nemalonių pojūčių.
Žmogų valdo hormonai. To nenuneigsime, taigi su tuo teks susitaikyti. Sveikata ir sveikatos sutrikimai, stiprybė ir silpnumas, ramybė ir agresija – viskas priklauso nuo hormonų lygio organizme.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.