Dar truputis, ir žiema pasipustys padus. Jau dabar sniegas gerokai nutirpęs, ledas gana plonas, tačiau norinčių patikrinti, ar jis išlaikys, gana daug. Kaip išvengti nelaimės? Išsiaiškinkime.
Nors ir nenoriai, žiema po truputį užleidžia vietą pavasariui. Praeityje lieka ilgi ir tamsūs vakarai, po kojomis tekši balos, ima kvepėti žeme. Ant slenksčio pavasaris – meilės ir vilčių metas. Tačiau daugelis žmonių šiuo metų laiku visiškai nesidžiaugia – jie jaučiasi išsekę ir prislėgti.
Erkinis encefalitas – arboviruso sukeliama galvos ir nugaros smegenų liga, kurią platina Ixodes genties erkės (I. ricinus, I. persulcatus), kai tik įsisega. Galima užsikrėsti ir per nepasterizuotą, infekuotą erkinio encefalito virusu (EEV) ožkų ar karvių pieną.
Lietuvoje yra 50 tūkst. nevaisingų porų. 1 iš 5 vaisingų porų pastoti prireikia daugiau kaip metų, o per 90 proc. vyresnių kaip 30 metų moterų natūraliai pastoti gali tik per ketverius metus.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2011 m. Lietuvoje palyginti su 2010 m. smarkiai išaugo žarnyno infekcinių ligų protrūkių skaičius. Pernai buvo užregistruoti 437 žarnyno infekcinių ligų protrūkiai.
Kiekvienais metais Lietuvoje kraujo perpylimui suvartojama apie 80 000 vienetų eritrocitų masės. Kraujo perpylimas – vienintelis būdas gydyti ūmią anemiją, kuomet kraujo netenkama staiga, dažniausiai dėl traumų.
Lietuvą kaustant speigui, gydytojai infektologai ragina neprarasti budrumo ir laiku pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.
Iš 6 potencialių donorų efektyviais tapo 2, t.y. organai buvo transplantuoti iš dviejų donorų. Kitiems buvo nustatytos medicininės kontraindikacijos – ligos, dėl kurių transplantacija negalima, arba donorystei prieštaravo mirusiųjų artimieji.
Dažnas lietuvis besididžiuodamas prieš svečių šalių gyventojus pasidžiaugia galimybe mėgautis visais keturių metų laikų atnešamais malonumais, o ypač sniegu.
Lietuvos vaikų gastroenterologai teigia, kad atsirado pakankamai efektyvus gydymas, padedantis mažinti kūdikių pilvo dieglius. Šis vienas dažniausių kūdikių negalavimų sėkmingai slopinamas naudojant probiotiką su laktobakterija Lactobacillus reuteri protectis (L. reuteri protectis), išgaunama iš motinos pieno.
Pasikartojantys galvos skausmai, svaigulys, raibuliavimas akyse, ausų spengimas – pasirodo, kad visus šiuos ir nemažai kitų simptomų gali vienyti paprasčiausias prastas sąkandis.
Šiuo metu Lietuvoje vykdant gimdos kaklelio vėžio prevencijos programą Valstybinė ligonių kasa dengia tik klasikinės citologijos tyrimo kaštus.
Mobiliųjų telefonų gamintojai džiūgauja: Pasaulinės sveikatos organizacija (PSO) paskelbė studijos apie mobiliųjų telefonų poveikį sveikatai rezultatus. Tarptautinės organizacijos ekspertai padarė išvadas, kad mobiliųjų telefonų spinduliuotė nesukelia smegenų auglių.
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinti nauji suaugusiųjų, vaikų ir naujagimių gaivinimo standartai, nustatantys gaivinimo veiksmus sustojus kraujotakai ir (ar) kvėpavimui, stengiantis išsaugoti žmogaus gyvybę.
Besivystančiose šalyse didėja sergamumas krūties ir gimdos kaklelio vėžiu. Vašingtono Universiteto mokslininkai teigia, kad skaičiai sparčiai auga.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ragina neprarasti budrumo. Saugesni gali jaustis tik tie žmonės, kurie praėjusį sezoną persirgo gripu, ir jų ligą sukėlęs gripo viruso tipas buvo patvirtintas laboratorijoje.
Šiam berniukui - dar tik 8 metai, bet jis jau užkietėjęs rūkalius, per dieną sutraukiantis po 25 cigaretes. Berniukas nelanko mokyklos, nes iš jos buvo išmestas būtent už rūkymą. Tėvai per daug bijo drausti rūkyti, nes, anot motinos, dėl to supykęs vaikis jau 5 kartus išdaužė langus.
Net ir pačią nuostabiausią kelionę sugadinti gali netikėtai užklupusi liga – gąsdinančiai skambantis hepatitas A. Nešvarus vanduo, neplauti vaisiai ir daržovės, prastai pagamintas maistas, ar tiesiog nehigieniška aplinka – visa tai gali būti hepatito A ligos šaltinis.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui