Sunki liga – didelis išbandymas žmogui. Fizinius ligos simptomus padeda išgyventi gydytojai, skirdami vaistus ar kitas medicinines procedūras. Greta fizinių simptomų žmogų užgriūna ir psichologinė našta, ne visi su ja sugeba susitvarkyti patys.
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) užsakymu, 2011 m. atliktas tyrimas "Europos farmacijos teisyno (politikos) poveikis vaistų prieinamumui Lietuvos gyventojams".
Virškinimo sutrikimais skundžiasi kas antras pasaulio gyventoją, tačiau apie šiuos sutrikimus vis dar žinome stebėtinai mažai. Vienas dažniausiai pasitaikančių negalavimų – funkcinė dispepsija.
Vargiai atsirastų bent vienas žmogus, kuris nežinotų ar bent nebūtų ko nors girdėjęs apie tai, kokia svarbi yra skydliaukė: ji atsakinga už medžiagų apykaitos procesus, todėl jos veiklos sutrikimai yra neišvengiamai susiję su galybe įvairiausių ligų.
Pagal pažeistas kraujagysles kraujavimas skirstomas į kelias rūšis ir būtent nuo pažeistų kraujagyslių priklauso kokius tolimesnius veiksmus jūs turėtumėte atlikti, kad kuo greičiau ir efektyviau padėtumėte nukentėjusiajam.
Kovo 24-oji visame pasaulyje minima kaip Pasaulinė tuberkuliozės diena. Sergantieji šia liga susiduria su ilgu bei sudėtingu gydymu, yra priversti vartoti daug – nuo 4 iki 8 – skirtingų vaistinių preparatų, sukeliančių stiprius šalutinius poveikius.
Dar truputis, ir žiema pasipustys padus. Jau dabar sniegas gerokai nutirpęs, ledas gana plonas, tačiau norinčių patikrinti, ar jis išlaikys, gana daug. Kaip išvengti nelaimės? Išsiaiškinkime.
Nors ir nenoriai, žiema po truputį užleidžia vietą pavasariui. Praeityje lieka ilgi ir tamsūs vakarai, po kojomis tekši balos, ima kvepėti žeme. Ant slenksčio pavasaris – meilės ir vilčių metas. Tačiau daugelis žmonių šiuo metų laiku visiškai nesidžiaugia – jie jaučiasi išsekę ir prislėgti.
Erkinis encefalitas – arboviruso sukeliama galvos ir nugaros smegenų liga, kurią platina Ixodes genties erkės (I. ricinus, I. persulcatus), kai tik įsisega. Galima užsikrėsti ir per nepasterizuotą, infekuotą erkinio encefalito virusu (EEV) ožkų ar karvių pieną.
Lietuvoje yra 50 tūkst. nevaisingų porų. 1 iš 5 vaisingų porų pastoti prireikia daugiau kaip metų, o per 90 proc. vyresnių kaip 30 metų moterų natūraliai pastoti gali tik per ketverius metus.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2011 m. Lietuvoje palyginti su 2010 m. smarkiai išaugo žarnyno infekcinių ligų protrūkių skaičius. Pernai buvo užregistruoti 437 žarnyno infekcinių ligų protrūkiai.
Kiekvienais metais Lietuvoje kraujo perpylimui suvartojama apie 80 000 vienetų eritrocitų masės. Kraujo perpylimas – vienintelis būdas gydyti ūmią anemiją, kuomet kraujo netenkama staiga, dažniausiai dėl traumų.
Lietuvą kaustant speigui, gydytojai infektologai ragina neprarasti budrumo ir laiku pasiskiepyti nuo erkinio encefalito.
Iš 6 potencialių donorų efektyviais tapo 2, t.y. organai buvo transplantuoti iš dviejų donorų. Kitiems buvo nustatytos medicininės kontraindikacijos – ligos, dėl kurių transplantacija negalima, arba donorystei prieštaravo mirusiųjų artimieji.
Dažnas lietuvis besididžiuodamas prieš svečių šalių gyventojus pasidžiaugia galimybe mėgautis visais keturių metų laikų atnešamais malonumais, o ypač sniegu.
Lietuvos vaikų gastroenterologai teigia, kad atsirado pakankamai efektyvus gydymas, padedantis mažinti kūdikių pilvo dieglius. Šis vienas dažniausių kūdikių negalavimų sėkmingai slopinamas naudojant probiotiką su laktobakterija Lactobacillus reuteri protectis (L. reuteri protectis), išgaunama iš motinos pieno.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..