Trečdalis Lietuvos gyventojų gyvena užmiestyje. Ir nors jie turi daugiau galimybių leisti laiką gamtoje, gryname ore, daugiau judėti nei miestiečiai, tačiau neišvengia streso, triukšmo, vibracijos, fizinio krūvio, aplinkos pokyčių, chemikalų, alergenų ir kt. sveikatą žalojančių veiksnių. Lietuvos klimatas taip pat prisideda ir prie dažnesnių per...
Vos sunegalavę dažniausiai imame termometrą ir tikriname, ar nėra pakilusi temperatūra. Kraujospūdžio, deja, taip dažnai nematuojame, todėl kartais per vėlai sužinome, kad sergame rimta liga – hipertenzija. Padidėjęs kraujospūdis labiausiai kenkia širdžiai ir kraujagyslėms.
Gyvename ne tik švaros, bet ir alergijos amžiuje, kai alerginė sloga, astma ar atopinis dermatitas plinta kaip epidemija. Mūsų naudojamas muilas yra antibakterinis, siurblys robotas išsiurbia kiekvieną dulkelę iš menkiausio plyšio, o valiklių reklama žada, kad ši kone stebuklinga priemonė panaikins 99,9 proc. mikrobų.
Švenčių laikotarpis – tikras išbandymas virškinimo sistemai. Persivalgymas apkrauna organizmą – atsiranda pilnumo, sunkumo, mieguistumo jausmas. Skrandžio veiklos sutrikimai dažniausiai pasireiškia rėmens graužimu, pykinimu, spazminiais skausmais pilvo ir skrandžio srityje.
Nuolatinis tempas, stresas, nuovargis darbe ar namuose, irzlumas ir nusilpusi imuninė sistema – tai ryškūs pavojaus signalai, susidūrę su jais turėtume sustoti, susimąstyti ir skirti laiko atokvėpiui. Kartais net ir sudėtingiausias problemas gali išspręsti visavertis poilsis. Labai svarbu suprasti, kad organizmą stiprinančios procedūros ir laik...
Sumažėjęs darbingumas, energijos stoka, mieguistumas, nusilpęs imunitetas, virškinimo problemos – tai tik keli simptomai, kurių pagrindine priežastimi gali tapti mineralinių medžiagų trūkumas žmogaus organizme, tačiau dažnas apie šių elementų trūkumą nė nesusimąsto. Specialistai atkreipia dėmesį, kad mineralinės medžiagos geriau įsisavinamos, je...
Sveikos mitybos taisyklių žinojimas nebūtinai reiškia, kad jas taikome savo kasdienybėje. Negąsdina ir žinojimas, kad nuolatiniai persivalgymai gresia ne tik virškinimo negalavimais bei tuštinimosi problemomis, bet ir padidėjusiu kraujospūdžiu, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, miego sutrikimais, nutukimu, cukriniu diabetu, depresija.
Net jei darbe viskas klostosi puikiai, dieną gali aptemdyti nemalonūs organizmo siunčiami signalai. Koncentracijos stoka, mieguistumas ar net įvairūs skausmai – viso to galima išvengti, kad ir koks įtemptas darbas būtų. Tereikia žinoti ir naudoti keletą priemonių, pagerinančių ir savijautą, ir darbo efektyvumą.
Visi žino: rankas plauti būtina. Ir kuo dažniau – tuo geriau, nes per jas į žmogaus organizmą gali patekti daugybė įvairių ligų sukėlėjų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kasmet pasaulyje vien nuo viduriavimo (diarėjos) miršta apie 3 mln. žmonių, o Didžiosios Britanijos mokslininkai apskaičiavo, kad jei visi kasdien reguliariai...
Daugeliui žmonių vengiant reguliariai tikrintis kraujo spaudimą, sergamumo mastai arterine hipertenzija didėja. Išsivysčiusiose šalyse ši liga diagnozuojama maždaug 40 proc. suaugusių gyventojų: Jungtinėse Amerikos Valstijose – 27 proc., o Rytų Europos šalyse – iki 2 kartų dažniau, įskaitant ir Lietuvą.
„Jei žmogus prisivalgė, bet jo organizmas nesugebėjo pasisavinti maisto, toks maistas ima „virškinti“ patį žmogų“, – įspėjo žinomas Lietuvoje fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius. Tuo nesunku įsitikinti. Sunkumo jausmas skrandyje, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, raugėjimas, blogas kvapas iš burnos – tai ženklai, kad virškinimas yra prastas.
Atopinis kūdikių dermatitas – viena labiausiai mitais apipintų odos ligų. Statistika rodo, kad nuo jos kenčia net ketvirtadalis šalies kūdikių. Norėdamos apsaugoti mažylį mamos griebiasi visų įmanomų būdų, smarkiai apriboja mitybą, tačiau, gydytojų teigimu, ligą provokuoja kiti veiksniai, o mityba tokios didelės įtakos neturi.
Nors vitaminų ar mineralinių medžiagų perdozavimas pasitaiko retai, jo pasekmės gali būti net pavojingesnės nei stoka. Dažniausiai maisto papildų žmonės perdozuoja nesilaikydami rekomendacijų, norėdami kuo greičiau pašalinti tam tikros mineralinės medžiagos ar vitamino trūkumą. Profesionalai pataria, jog šio tikslo geriausiai pasiekti ne didinan...
Ligonių kasų specialistai informuoja, kad vakcina nuo meningokokinės infekcijos jau pasiekė Lietuvą. 20 tūkstančių vakcinos dozių šiuo metu pristatytos į Užkrečiamųjų ir AIDS centro (ULAC) sandėlį. Vakcinas, kuriomis nuo liepos 1 d. bus skiepijami vaikai, iš ULAC sandėlio pasiimti turi pačios gydymo įstaigos.
Kiekvienas moters gyvenimo etapas atneša naujų spalvų ir pokyčių. Visgi vienas reikšmingiausių – menopauzė – kartais, ir visai nepelnytai, yra stigmatizuojamas. Vyrauja klaidingos nuostatos, kad, atėjus brandai, moteriškumas dingsta. Moteris drąsinantys specialistai pataria, kaip į naująjį etapą žengti be nerimo ir įveikti nemalonius simptomus.
Pienligė arba grybelinė makšties kandidozė – labai dažna grybelinė infekcija, su kuria bent kartą gyvenime susiduria 70 proc. moterų. Priežasčių susirgti šia liga – daugybė. Laimei, nugalėti pienligę visai nesudėtinga.
Prasta savijauta, nors sprogsta pumpurai, skleidžiasi žiedai. Šį impulsą atsinaujinti jaučia ir žmogus, nes jo prigimtyje taip pat užkoduoti gamtos ritmai. Tačiau daug kam pavasaris būna sunkus metas.
Mūsų šalyje vasara trumpa, saulėtų dienų nedaug, todėl joms atėjus skubame pagauti kuo daugiau spindulių ir gražiai paruduoti. Tačiau besimėgaudami saulės voniomis neretai pamirštame, kad jos gali būti per daug, o ultravioletiniai spinduliai ne visada naudingi. Artėjant paplūdimio sezonui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kokių bėdų ...
Tikslių tyrimų, kiek Lietuvos gyventojų žarnyne nešioja vadinamuosius helmintus, nėra. Tačiau pastebima, kad pavasarį ir rudenį daugiau žmonių kreipiasi į gydytojus dėl simptomų, kurie būdingi užsikrėtus žmogaus organizme įsiveisusiais parazitais. Specialistai pabrėžia, kad jais dažniausiai užsikrečiame vartodami neplautus vaisius ir daržoves, n...
Per pastaruosius tris dešimtmečius nė viena valstybė negali pasigirti, kad turi gerą strategijos planą, kaip sėkmingai kovoti su nutukimu. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai įspėja, kad nutukimas – viena didžiausių nepripažintų visuomenės sveikatos bėdų, turinti didelį poveikį sergamumui ir mirtingumui.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.