Nuolatinis nuovargis, miego sutrikimai, stresas, varginančios odos problemos, pasikartojančios peršalimo ligos ir dar eilė kitų nepageidaujamų simptomų, kuriuos vis dažniau patiria šiuolaikinis žmogus, gali signalizuoti apie jo organizmo disbalansą, tvirtina gydytojai.
Jeigu jums nepasisekė ir tenka bendrauti su nemaloniu pašnekovu, galima sukąsti dantis ir kentėti, o galima gražiai nutraukti pokalbį ir toliau užsiimti savais reikalais. Šį kartą pakalbėsime, kaip išsisukti iš nemalonių situacijų taip, kad neįgytumėte naujų priešų.
Kodėl stipriai pašalus ar sušlapus kojas užgula nosį ir pradeda perštėti gerklę? Ko imtis, kad neįsisirgtumėte?
Mokslininkai išsiaiškino, kad virusai ir bakterijos ne visada būna tikrieji peršalimo ligų kaltininkai. Ar nepastebėjote, kad lyg tyčia susergama kaip tik tada, kai užgriūva nepakeliamas darbų krūvis?
Jūs turite gerai apmokamą darbą, butą miesto centre, mylintį sutuoktinį, tačiau niekas neteikia jums malonumo, visą laiką esate blogos nuotaikos. Kodėl?
Daugelis skundžiasi, kad vyresni giminaičiai tapo tiesiog nepakenčiami: nuolat burba, įsižeidžia dėl pačių absurdiškiausių priežasčių, juos viskas erzina ir dirgina. Kodėl jie taip elgiasi ir ką daryti jų artimiesiems?
Daug kalbama apie fizinio aktyvumo svarbą, tačiau pamirštama, kad mankštos reikia ir akims. Dalinamės 10 pratimų (su laikmačiu!). Skirkite jiems kasdien po 10 minučių, kad pagerintumėte ir išsaugotumėte gerą regėjimą.
Kiek kremų ir įvairiausių kitos kosmetikos buteliukų turite namuose? Tikriausiai, kaip ir dauguma moterų, ne vieną. O gal norite išbandyti naturalias priemones? Mes rekomenduojame ricinos aliejų – plaukų ir odos grožio šaltinį.
Daugelis iš mūsų neįsivaizduoja šventinio laikotarpio be kalėdinių giesmių ir dainų, tačiau jei šie kūriniai skamba nuolat, jie ne tik nepadeda atsipalaiduoti, bet netgi atvirkščiai: tampa streso priežastimi ir gali pakenkti psichikai.
Turbūt neatsiras nė vieno, kuriam nė karto gyvenime neteko įsipjauti, nudegti, nutrinti ar kitaip pažeisti odą. Dažnai smulkiems pažeidimams net neskiriame ypatingo dėmesio – užklijuojame po ranka esančiu pleistru ir tiek. Visgi specialistai pabrėžia, kad, tinkamai nedezinfekavus, neišvalius žaizdos, reguliariai nekeičiant pleistrų ar tvarsčių, ...
Kiekvienas žmogus turi savų rūpesčių ir problemų, kurias stengiasi išspręsti iki metų pabaigos, kad skolų ir blogos nuotaikos našta nekliudytų atversti naują gyvenimo lapą. Ko būtina suspėti atsikratyti?
Su menstruacinio ciklo sutrikimais bent kartą gyvenime susiduria beveik kiekviena dailiosios lyties atstovė, tačiau viena – kai ciklas sutrinka retkarčiais, atsitiktinai (pavyzdžiui, dėl streso), o visai kas kita – kai mėnesinės vėluoja nuolat. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą?
Apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę atskirai pasirinkti ne tik šeimos gydytojo paslaugas teikiančią įstaigą, bet ir psichikos sveikatos centrą, sudariusį sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Tad žmonėms, kuriems reikalinga emocinė pagalba, jos reikėtų ieškoti ne tik telefonu, internetu, bet ir atvykus pas psichikos sv...
Visiems tėvams norisi užtikrinti, kad jų vaikai miego metu maksimaliai pailsėtų ir atsipalaiduotų, todėl tam bus reikalingas ir kokybiškas, mažylio poreikiams pritaikytas čiužinys. Jie skiriasi savo modeliais, dydžiais ir užpildu, tad pasirinkimas gali būti pakankamai sudėtingas. Kiekvienas iš variantų turi savus privalumus, tad rekomenduoti kel...
Kas dedasi jūsų pasąmonėje? Siūlome pasitikrinti!
Noras pasilaikyti namuose vieną kitą nenaudojamą daiktą gali atrodyti visai nekaltas (o „gal prireiks“?), be tam tikromis aplinkybėmis jis virsta į nekontroliuojamą kaupimo maniją, sako psichologas Robertas Petruškevičius.
Kaip miegoti, jeigu skauda nugarą, kaklą, kojas, degina rėmuo ar knarkiate?
Visoje Europoje širdies ir kraujagyslių ligos atsakingos maždaug už 50 procentų visų mirčių, o sergamumo jomis rodikliai Lietuvoje – vieni didžiausių Europoje. Sveikatos priežiūros specialistai įspėja, kad sergančiųjų amžius pastaraisiais metais gerokai sumažėjo, o pacientai dažnai nepakankamai suvokia šių ligų keliamą grėsmę gyvybei.
Krūties vėžio susirgimai dažniausiai aptinkami vėlesnėse stadijose, kas itin apsunkina gydymą ar net baigiasi mirtimi. Kaip moterims pastebėti pavojingą ligą ir mažinti riziką ja susirgti, pasakoja onkologė chemoterapeutė Nijolė Šatkauskienė.
Neretai gyventojai, gavę šeimos gydytojo siuntimą, skundžiasi ilgomis laukimo eilėmis pas gydytoją specialistą, bet ne visi žino, kad iš tiesų galima patiems pasirinkti tiek gydytoją specialistą, tiek gydymo įstaigą, kurioje yra mažiausia eilė paskirtoms sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kaip sužinoti,...
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.